Kek me molla dhe copëza çokollate

0

Përbërësit

3 molla
1 gotë të çajit sheqer i kaftë
1 lugë gjalpë
1 vanilje
1 gotë arra
1 lugë të gjellës kanellë

 

Hapat

1

Në një tigan e shkrini vajin me sheqer, mollat ia shtoni dhe i zieni.

2

Pasi ta largoni tiganin nga zjarri ia shtoni arra, kanellën dhe vaniljën.

3

Për kek, vezët dhe sheqerin e tundëni me mikser, ia shtoni vajin, miellin, pluhur pjekjën dhe vaniljën.

4

Glazurën e kekut e derdhni tek ena e pjekjës dhe përmbi ia vendosni copëzat e çokollatës së bashku me glazurën e mollës.

5

Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 175 gradë celsius për 40-45 minuta.

6

Pas pjekjës përmbi i hedhni sheqer pluhur.

7

Ju bëftë mirë!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here