12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019

Frika e Nexhmijes se mos Enver Hoxha vdiste gjatë aktit seksual

Nga Isuf KALO ◾◾◾ Blloku ishte ndoshta zona më e mistershme në Shqipërinë e paraviteve ’90. E ëndërruar dhe e paarritshme prej shumicës. Isuf Kalo, asokohe mjek i ri, me shumë...

Enveri letër Ramës nga xhehenemi…bëj kujdes bir..

Nga Nevila JAUPAJ ◾◾◾ Edvin mo bir, si te kam. Je duke me lojtur nga fiqiri me keto marifete qe ben. Shto ketu dhe veshjet me çitjane e nallane. Si te...

Fatmirësisht Jonida Maliqi nuk fitoi në Eurovision!

Nga DOSJA.AL Jonida Maliqi do zbresë sërish në Rinas me 5 valixhet me rroba dhe me stafin me mbi 10 persona, por këtë herë jo aq e gëzuar sa kur...

Rudinë, kap ç’a t’kapësh…

Nga Ylli MANJANI Krijohet parti e re. Quhet: Bindja Demokratike. Përbëhet prej: Demokratësh të bindur. Qëllimi: ti jepet edhe pak oksigjen qeverisë. Motivi: për inat të Lulit. Objektivi: kap ç’a t’kapësh. Financohet ngaLajm: Krijohet parti e re. Quhet:...

Mirëserdhe Edvin Rama ti je burrë që s’do reklama

◾◾◾ Mirëserdhe Edi Rama Ku nuk të ka shkuar fama Në Amerikë tek Obama Ti je burrë që s’do reklama Sot me kala e me bedena, Të thotë mirëserdhe Tepelena Po të pyes popullsinë Thonë të gjithë...

Jemi në gjendje të jashtëzakonshme

Nga Ergin ZALOSHNJA Janë kta Liberalucët që qajnë për Notre Damin! Janë kta që u shqepën me fonde EU! Janë kta delikatët e qytetit! Kta që bëjnë protesta ekzotike dhe...

Ky ashtë zoti Lam

Nga Ndoj Mark. ◾◾◾ Ky ashte zoti Lam.Nji karakatine komuniste.Nje mbetje e peshtire qe ende edhe ashtu ndryshkur nga mendja leshon arome kerme komuniste Kjo figure e ky njeri i perdorur...

Nëse Rama dorëhiqet sot, e dini ç’ndodh nesër?

Nga Agim XHAFKA ◾◾◾ Majko▪️Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe▪️Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin. Shalsi▪️Nuk vodhi me lezet...

Zheji, ja pse gabove me Rean…

Nga Kastriot MYFTARAJ Zheji, ti, si shoku dhe miku më i ngushtë i dikurshëm i kryeministrit, më mirë se kushdo duhet ta nuhatësh të vërtetën e arsyes private të Kryeministrit...

Qeveria dhe lepuri

Nga Edmond TUPJA Kohët e fundit, pikërisht pas tërmetit studentor të dhjetorit të kaluar, Kryeministri ynë i nderuar vendosi, për arsye që edhe dihen edhe nuk dihen, t’i bëjë një...