15 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 17, 2019

Berat Buzhala del vullnetar për postin e kryeministërit të Shqipërisë

Nga Berat BUZHALA "Nese mbetet keq nana Shqiperi per minister te Puneve te Jashtme, perkohesisht munden me llogarite ne sherbimet e mia - deri ta gjejne dikend tjeter..." I plotesoj keto...

Personazhet e Kadaresë shkruajnë për Kadarenë

🇺🇸“No mere curiosity but a thoroughly enchanting novel–sophisticated and accomplished in its poetic prose and narrative deftness, yet drawing resonance from its roots in one of Europe’s most primitive...

Edvin shpifja dhe Hasan Pordha

Nga Agim XHAFKA Portalet janë të vetmet dritare nga ku rrezaton e vërteta sot! Vetë “materniteti” i shpifjes,Edi Rama,mbodhi bash në një sallë madhështore “ajkën” e gazetarisë shqiptare dhe i kërcënoi...

Ju rrëfej si e ngrita flamurin në Krujë

Nga Luciano Hodo KËLCYRA Derisa e ndryshuan historine "sherbetoret e popullit",disa here, pse te mos e trilloj edhe une, njeherë... Çfarë ndodh në ëndërr mbetet në ëndërr... Ndalohet leximi për moshat mbi...

Ksi gjanash

Nga Indrit VOKSHI Unë them që flamurin kuq e zi duhet me ja fal Kosovës, kurse ne t'i kërkojmë Ramës t'na e dizenjojë një tjetër siç di vetë... Pse? Flamuri...

Foli Fatos Sevo Tarifa more me gojë…

Nga Agim POPOCI Kaluan më shumë se dhjetë ditë kur akuza e rëndomtë komuniste e deputetit të Partisë Socialiste, Spartak Braho, kundër Drejtorit të Institutit të Studimit të Krimeve dhe...

Kadrinjtë! Pse Rama shfaqi ankth të kruhej me Klanin apo Topin?

Nga Berat BUZHALA Mbrëmja e të premtes është e varfër në televizionet e Kosovës, që të mos them edhe e shtuna dhe e diela, prandaj rëndom, kur jam në shtëpi,...

Qofte ke daja?

Nga Edmond TUPJA Miku im qibar Françesk Armadhi, teksa kalonte me nge nëpër qendrën e Tiranës për të soditur e admiruar pa kushte zbukurimet e ndërmarra tejet seriozisht nga Bashkia...

Nuk është Ronaldo shpërblimi i Edit, është Edvini dënimi i Ronaldos*

Nga Berat BUZHALA Ka shku ne Itali me e bo nje foto me Ronaldon, duke abuzu me poziten e tij politike. Kryeministri i shtetit me te varfer ne Evrope shkon...