13 C
Tirana
E mërkurë, Tetor 16, 2019

U desh Kujtim Gjuzi që ne të kthjelloheshim se kush është Rama

Nga Artur ZHEJI Kisha në Emision mister Kujtim Gjuzin. Në prag të Protestës së madhe të Opozitës. Ndonëse duhet të bënim një emision më të angazhuar, pro ose kundër...

Fatmirësisht Jonida Maliqi nuk fitoi në Eurovision!

Nga DOSJA.AL Jonida Maliqi do zbresë sërish në Rinas me 5 valixhet me rroba dhe me stafin me mbi 10 persona, por këtë herë jo aq e gëzuar sa kur...

Gratë “VIP” janë të gjitha Narde, nga e para te e fundit

Nga Adela RADOVANI Nuk do e kisha komentuar anglishten e këputur të Maliqit sikur të mos ishte për një trend i frikshëm ndër albanezë që shumica e grave të zëshme...

Edvin Rama apo mbreti i paturpësisë

Nga Genc SHKËMBI Rama: Mos shkoftë puna deri në pikën që të turpërohemi si popull (balkanweb) • Po a ka me turp se te detyrosh 500 mije Shqiptare te marrin rruget...

Jemi në gjendje të jashtëzakonshme

Nga Ergin ZALOSHNJA Janë kta Liberalucët që qajnë për Notre Damin! Janë kta që u shqepën me fonde EU! Janë kta delikatët e qytetit! Kta që bëjnë protesta ekzotike dhe...

Ruana zot! Kujtim Gjuzi deputet…

Nga Isa MYZYRAJ Ruana zot! Kujtim Gjuzi Deputet, Nëse në historinë e demokracisë botërore, ka tallur dikush lesht më keq me këtë formë qeverisëse, politika shqiptare po e bën një gjë të...

Kush i duron malokët tashi…

Nga Besmir LUSHAJ Tropojani, shpellari Skënder Gega rikthen Partizanin tek titulli kampion që nga koha e radhëve për qumësht e vajguri! Turp t'u vijë. Vjen shpellari dhe na nxjerr kampion!...

Zheji, ja pse gabove me Rean…

Nga Kastriot MYFTARAJ Zheji, ti, si shoku dhe miku më i ngushtë i dikurshëm i kryeministrit, më mirë se kushdo duhet ta nuhatësh të vërtetën e arsyes private të Kryeministrit...

Pushteti i shkruan Krimit: I dashur Krim!

Nga Luciano BOCI I dashur KRIM! Së pari, urime për aksionin fantastik të Rinasit. U treguat në lartësinë e detyrës e bashkëpunimit. Falë jush lekët janë të sigurta dhe e ardhmja...

Rudinë, kap ç’a t’kapësh…

Nga Ylli MANJANI Krijohet parti e re. Quhet: Bindja Demokratike. Përbëhet prej: Demokratësh të bindur. Qëllimi: ti jepet edhe pak oksigjen qeverisë. Motivi: për inat të Lulit. Objektivi: kap ç’a t’kapësh. Financohet ngaLajm: Krijohet parti e re. Quhet:...