15 C
Tirana
E premte, 5 Mars, 2021

Gratë “VIP” janë të gjitha Narde, nga e para te e fundit

Nga Adela RADOVANI Nuk do e kisha komentuar anglishten e këputur të Maliqit sikur të mos ishte për një trend i frikshëm ndër albanezë që shumica e grave të zëshme...

D-Day apo Dita e Dorëzimit…

Përgatitur nga Ilir SECI ◾◾◾ Ma parë kisha dashte me pasë perballe nji divizion gjerman sesa me pasë mbrapa nji divizion francez. General George S. Patton. Çdo pervjetor të D-day, dites së...

Kadrinjtë! Pse Rama shfaqi ankth të kruhej me Klanin apo Topin?

Nga Berat BUZHALA Mbrëmja e të premtes është e varfër në televizionet e Kosovës, që të mos them edhe e shtuna dhe e diela, prandaj rëndom, kur jam në shtëpi,...

Ti nuk ke shpifur kurrë, mor plak!

Nga Briken FEJZULLAHI Ti ishe i sinqertë; kur nën petkun e piktorit ngjyrosje pa sens mure, me të kuqe gjaku e shkarravisje k*rlliqe me okë, kinse artistikisht. Ti ishe i sinqertë;...

Edvin Rama apo mbreti i paturpësisë

Nga Genc SHKËMBI Rama: Mos shkoftë puna deri në pikën që të turpërohemi si popull (balkanweb) • Po a ka me turp se te detyrosh 500 mije Shqiptare te marrin rruget...

Presidenti dhe “Mbreti”

Presidenti Meta në plazh me qenin e tij Roi.

Nëse Rama dorëhiqet sot, e dini ç’ndodh nesër?

Nga Agim XHAFKA ◾◾◾ Majko▪️Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe▪️Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin. Shalsi▪️Nuk vodhi me lezet...

Durrësi ishte perlë po e “prishën” malokët!

Nga Andi KUMI Durrësi magnet i te vobektëve dhe sakatëve nga gjithë rrethet. Hallexhijve në mëshirë të pushuesve që fillojnë ditën me pazarin e çadrave 3 mijë lek apo 4 mijë...

Përsiatje për Kushtetutën

Nga Edmond TUPJA Për të dytën herë, brenda pak kohësh, zonja Kushtetutë e Republikës së Rraskapitur të Shqipërisë krijoi një përplasje midis zotit Kryeministër dhe zotit President. Kjo përplasje u...

Ardit Gjebrea dhe unë i hedhim plehrat te i njëjti kazan…

Nga Agim XHAFKA ◾◾◾ Dua të jem i qartë qysh në rreshtat e parë. Ardit Gjebrenë e simpatizoj si moderator,si këngëtar,si menaxher i atij spektakli aq popullor që transmeton Klan të...