15 C
Tirana
E premte, 5 Mars, 2021

Basha, ky “mashtrues”!

Nga Albert AVDULI ◾◾◾ Rrenat e tij nisën që në qershor 2005. Kandidoj në zonën e fushës së aviacionit dhe një pjese të Laprakës. Buzëqeshur, deklaronte se do fitonte. Ai...

Nëse Rama dorëhiqet sot, e dini ç’ndodh nesër?

Nga Agim XHAFKA ◾◾◾ Majko▪️Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet. Braçe▪️Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin. Shalsi▪️Nuk vodhi me lezet...

Nuse me dhe pa mustaqe

Anonime ◾◾◾ A▪️ Kur vjen nusja ne shtepi duket e mire,si flori asnje te mete nuk ka vjeren e quan mama Sapo kalon, java e pare fillon grindja duke share nusja behet ”zuske e lige” kurse vjera plake shtrige.......

Ky ashtë zoti Lam

Nga Ndoj Mark. ◾◾◾ Ky ashte zoti Lam.Nji karakatine komuniste.Nje mbetje e peshtire qe ende edhe ashtu ndryshkur nga mendja leshon arome kerme komuniste Kjo figure e ky njeri i perdorur...

Enveri letër Ramës nga xhehenemi…bëj kujdes bir..

Nga Nevila JAUPAJ ◾◾◾ Edvin mo bir, si te kam. Je duke me lojtur nga fiqiri me keto marifete qe ben. Shto ketu dhe veshjet me çitjane e nallane. Si te...

Frika e Nexhmijes se mos Enver Hoxha vdiste gjatë aktit seksual

Nga Isuf KALO ◾◾◾ Blloku ishte ndoshta zona më e mistershme në Shqipërinë e paraviteve ’90. E ëndërruar dhe e paarritshme prej shumicës. Isuf Kalo, asokohe mjek i ri, me shumë...

Sot është një ditë shumë e trishtuar

Nga Stefan ÇAPALIKU ◾◾◾ Sot është një ditë shumë e trishtuar. Shkova në varrimin e komshijes së dashur. Mirëpo siç e përmban tradita e fesë së tyre, në mes të vakisë...

Ngushëllime zotit Veliaj

Nga Edmond TUPE ◾◾◾ Po, me dhimbje e mirëkuptim po marr guximin e...

Mos ma prekni gjeneralin!

Nga Adriana KALAJA ◾◾◾ Miq të mi realë dhe virtualë. Ashtu si dhe ju më njihni, unë bej pjesë te ato gra që më shumë japin se kërkojnë ndihmë por, gjëndja është...

Presidenti Meta i shkruan Edvin Ramës

I dashur Edvin, Ti më ke privuar padrejtësisht, si në planin institucional, ashtu edhe në atë njerëzor, nga mundësia për t’u takuar bashkë. Jam thellësisht i indinjuar dhe njëkohësisht i brengosur...