20 C
Tirana
E premte, Gusht 23, 2019

Sot është një ditë shumë e trishtuar

Nga Stefan ÇAPALIKU ◾◾◾ Sot është një ditë shumë e trishtuar. Shkova në varrimin e komshijes së dashur. Mirëpo siç e përmban tradita e fesë së tyre, në mes të vakisë...

Ngushëllime zotit Veliaj

Nga Edmond TUPE ◾◾◾ Po, me dhimbje e mirëkuptim po marr guximin e...

Mos ma prekni gjeneralin!

Nga Adriana KALAJA ◾◾◾ Miq të mi realë dhe virtualë. Ashtu si dhe ju më njihni, unë bej pjesë te ato gra që më shumë japin se kërkojnë ndihmë por, gjëndja është...

Presidenti Meta i shkruan Edvin Ramës

I dashur Edvin, Ti më ke privuar padrejtësisht, si në planin institucional, ashtu edhe në atë njerëzor, nga mundësia për t’u takuar bashkë. Jam thellësisht i indinjuar dhe njëkohësisht i brengosur...

Mirëserdhe Edvin Rama ti je burrë që s’do reklama

◾◾◾ Mirëserdhe Edi Rama Ku nuk të ka shkuar fama Në Amerikë tek Obama Ti je burrë që s’do reklama Sot me kala e me bedena, Të thotë mirëserdhe Tepelena Po të pyes popullsinë Thonë të gjithë...

Altari i Lali Dreqit

Nga Xhulia MEMA ◾◾◾ Mora Kartën e Studentit sot. Aq shumë u emocionova, saqë sajova një altar të vogël në nder të Saj dhe Lali Dreqit. 😊 Sapo e mora në duar,...

D-Day apo Dita e Dorëzimit…

Përgatitur nga Ilir SECI ◾◾◾ Ma parë kisha dashte me pasë perballe nji divizion gjerman sesa me pasë mbrapa nji divizion francez. General George S. Patton. Çdo pervjetor të D-day, dites së...

Dy gjëra që gratë i kanë provuar një herë në jetë e nëse jo,...

Nga Adela RADOVANI ◾◾◾ Nga ajo ana andej e rrugës nuk kaloj dot më, pa u sqaruar me parukieren e kam fjalën. Shkova andej nga dreka e së shtunës dhe më...

U desh Kujtim Gjuzi që ne të kthjelloheshim se kush është Rama

Nga Artur ZHEJI Kisha në Emision mister Kujtim Gjuzin. Në prag të Protestës së madhe të Opozitës. Ndonëse duhet të bënim një emision më të angazhuar, pro ose kundër...

Fatmirësisht Jonida Maliqi nuk fitoi në Eurovision!

Nga DOSJA.AL Jonida Maliqi do zbresë sërish në Rinas me 5 valixhet me rroba dhe me stafin me mbi 10 persona, por këtë herë jo aq e gëzuar sa kur...