24 C
Tirana
E enjte, 28 Maj, 2020

4000! Me rastin e ditës së Flamurit

Nga Erl KODRA Sonte do të futem drejt e në shtëpinë tënde. Pa të pyetur fare do të të them se do të shemb këto dy faqe muri, pikërisht ato...

Edi Rama, ty duhet me të hangër gjallë

Nga Erl KODRA Edi Rama, Ty duhet me të hangër gjallë. Sepse ti më ngjan krejt si çetnik që ka dalë në krye të një hordhie pushtuese, i rrethuar me çakej...

Brezi 317, brezi i rritur krahas themeleve të shtëpive të tyre

Nga Erl KODRA Njëzet vjet në jetën e një njeriu janë shumë. Kjo do të thotë se ai djali i lindur para 20 viteve është bërë burrë dhe vajza është...

Metafora e Kungjit: Problemi i shqiptarve nuk është opozita, por Edi Rama

Kështu foli Erl KODRA Kungji është një gjë e hollë, me hile, që zakonisht hidhet për qëllime të ulëta. Por kungji është edhe ajo vegla e vogël, e ngjashme me...

Paç veten në qafë!

Frymëzuar nga një debat me avokaten dhe pedagogen e talentuar Enida Bozheku Nga Erl KODRA Unë di pak, ama ato që i di, përpiqem t'i argumentoj sa më mirë. Shpesh herë në...

Kostandin Kacifa është aq hero për grekët sa është Daut Hoxha hero për shqiptarët

“Koka ime është mësuar të jetojë nën hijen kuq e zi, ndërsa koka jote nën hijet laramane. Mua nën hijen laramane më zihet fryma. Prandaj nuk bëhet kjo punë”. •Përgjigja...

Blend Fevziu ky avokat i shëmtuar i djallit

Nga Erl KODRA Me meritë apo jo, tashmë ti je kthyer në një fenomen televiziv. Sepse pavarësisht dëshirës tonë, ti ke 20 vjet që na imponohesh dhunshëm, pa pikën...

Autopsia

Nga Erl KODRA I am Cassandra—she who, without asking, understood it all and still came to her fate, I, Cassandra, full of visions, who sees her own death without turning away, and hears...

Kreu i Kupolës Edvin Rama po tregohet i paaftë të manaxhojë Familjen Mafioze që...

Nga Erl KODRA Kur fillon lufta brenda Mafias, ajo nuk kursen asgjë. Për më tepër kur është fjala për prerje kokash, humbje pozicionesh strategjike dhe humbje pushteti politik. Sepse...

Edi Rama është sëmurë me Sindromën e Stresit Post Traumatik (Post Traumatic Stress Syndrome)

Nga Erl KODRA Gjendja e mjerë dhe e çoroditur mendore e Edi Ramës sot i tmerroi shqiptarët. Sindroma e stresit post traumatik që po kalon ai ndërkohë, është jo...