23 C
Tirana
E hënë, 25 Maj, 2020

Artan Hoxha ky sjellës i së keqes, ky kronikan i vrasjeve të paralajmëruara

Nga Erl KODRA Jeta e Nënkomisar Emiljano Nuhut dhe familjes së tij janë në rrezik të jashtëzakonshëm! Hjekësi Artan Hoxha, nëpërmjet Shërbimit Sekret Shqiptar (SHISH) ka zbuluar dhe dekonspiruar vendin dhe...

Bëmat e Kryeministrit Batuta

Nga Erl KODRA Kryeministri i Shqipërisë Batuta është hajduti më origjinal i historisë. Për të provuar këtë pohim, mjafton të shohim përciptaz konçensionin e Check-Up-it. Shpikja është legjendare, në kufinjtë...

Rrafshnalta e Llumit

Nga Erl KODRA Unë nuk besoj se Lulzim Basha u shit, ose se "ai kishte këshilltar mizerabël". Ndryshimet e befta në sjelljet njerëzore, për më tepër në sjelljet publike...

“Rilindja” e Edvin Ramës Shtet i Mafias

Nga Erl KODRA Alexander Litvinenko, (4 December 1962 - 23 November 2006) ish oficer i shërbimit sekret rus FSB, gazetar, shkrimtar dhe konsulent për shërbimet inteligjente britanike ishte njeriu...

Nuk mund të kaloj në heshtje komentet negative që bëni për PD-në dhe kryetarin...

Kështu foli Erl KODRA Nuk mund të kaloj në heshtje komentet negative që bëni për PD-në dhe kryetarin Lulzim Basha. Duket qartë se nuk ju intereson se çfarë thotë...

Respekt për gazetarët e zakonshëm që bëjnë gazetari të jashtëzakonshme

Nga Erl KODRA Spekulimi me gazetarët azilantë - thotë Mero Baze në editorialin tek "Tema" e tij. Mjafton ky titull spekulativ për të kuptuar thelbin, i cili konfirmohet në...

Mediat e shitura shqiptare as nuk skuqen, as nuk zverdhen, vetëm shkëlqejnë

Nga Erl KODRA Dje Kryeministri publikoi një video turpi në faqen e tij në facebook; diçka që nuk ka ndodh kurrë më parë, përçudnuese, fyese dhe poshtëruese edhe për...

Një shkrim për ferrin, djallin, “Rilindjen” puthjen e Judës dhe vrasësin që kthehet në...

Nga Erl KODRA Dyzet ditë Herën e fundit që të kisha në tavolinën time, unë të fala, por me një kusht; të ikësh një minutë e më parë. Por me sa...

Manipulimi dhe manualet e manipulimit në diktaturë*

Nga Erl KODRA “Manipulimi nëpërmjet mediave është njësoj si helmi në sistemin e furnizimit me ujë të një vendi – ai prek të gjithë jetën tonë në mënyrë...

Baton Haxhija , muti mut asht…

Nga Erl KODRA Lexova me një ditë vonesë intervistën e Baton Haxhi Durrsakut për gazetën Mapo. Baton, jam kurioz të di se cili do të ishte qëndrimi yt nëse, ta zëmë...