8 C
Tirana
E mërkurë, 27 Janar, 2021

Baton Haxhija , muti mut asht…

Nga Erl KODRA Lexova me një ditë vonesë intervistën e Baton Haxhi Durrsakut për gazetën Mapo. Baton, jam kurioz të di se cili do të ishte qëndrimi yt nëse, ta zëmë...

Artan Hoxha ky sjellës i së keqes, ky kronikan i vrasjeve të paralajmëruara

Nga Erl KODRA Jeta e Nënkomisar Emiljano Nuhut dhe familjes së tij janë në rrezik të jashtëzakonshëm! Hjekësi Artan Hoxha, nëpërmjet Shërbimit Sekret Shqiptar (SHISH) ka zbuluar dhe dekonspiruar vendin dhe...

Blend Fevziu, ose pafytyrësia që tmerrin e shqiptarëve e kthen në diçka qesharake

Nga Erl KODRA ◾◾◾ Ngjarja është e rëndë, tragjike. Kombi shqiptar sonte e kuptoi saktësisht se në duart e kujt është ekonomia, jeta dhe e ardhmja e familjeve të tyre. Qysh nesër...

Akuzoj veglat diktaturës: Blend Fevziu, Sokol Balla, Artur Zheji, Eni Vasili, Ylli Rakipi, Klan...

Nga Erl KODRA Ju e shkatërruat Shqipërinë dhe vratë shpresën. Po, saktësisht ju, së bashku dhe veç e veç. Po të merremi vesh njëherë, se kjo historia juaj e kompromisit...

Erl Kodra: Thirrje Kryetarit të Opozitës!

Një vit më parë Shqip News postoi shkrimin më të mirë të vitit, thirrjen e Erl Kodrës një gazetari të larguar nga Shqipëria si pasojë e kërcënimeve të Narkoshtetit,...

Partia Demokratike ka një luftë për ta fituar. Ajo nuk ka alternativë tjetër...

Nga Erl KODRA Partia Demokratike ka një luftë për ta fituar. Ajo nuk ka alternativë tjetër përveç fitores, pavarësisht se kjo është një luftë për jetë a vdekje. Është fati...

Rrafshnalta e mutit

Nga Erl KODRA Para pak orësh shkrova hyrjen e një teksti, të cilin kisha ndërmend ta përfundoja në orët në vijim. Po mendoja për metafora të gjetura, të forta...

Kryeperversi Rama: Kapitulli më i zi i Historisë së Shqipërisë Moderne

Nga Erl KODRA Po, ti ke hyrë në Histori o pervers, por tek Kapitulli i Zi i Historisë së Shqipërisë. Do të rrosh aty, përjetësisht. Pervers. Nuk mund të gjendet...

Tirana si Gotham City

Nga Erl KODRA Nga Pax Penguina tek "Pax Rilindja" Gotham është kryeqyteti i krimit ku mafia, politika dhe biznesi janë shkrirë në një. "Pax Penguina" është një periudhe në të...

Kam një shpresë, nuk e di…por vjeshta e sivjetshme duket si SHANSI I FUNDIT

Kështu foli Erl KODRA Ju e meritoni Edi Ramën. E meritojnë shumica e socialistëve që e votuan dhe vazhdojnë ta votojnë për hirë të unitetit. E meritojnë edhe pjesa tjetër,...