21 C
Tirana
E hënë, Mars 25, 2019

Nga cikli “Partia Demokratike, e mira dhe e keqja”: I.Anti-establishment

Nga Erl KODRA Kur Partia Demokratike filloi betejën frontale me krimin e organizuar të veshur me kostum deputeti, pas zgjedhjeve të 2013-tës, shumëkush brenda dhe jashtë Shqipërisë mbeti i habitur...

Sali Berisha, Lulëzim Basha dhe Partia Demokratike

Nga Erl KODRA Pothuaj çdo ditë mendoj për popullin opozitar dhe Partinë Demokratike. Unë kam një arsye të fortë që e bëj këtë; sepse nëse njeriu i shkretë duhet të...

Dylberi i preferuar i haremit të Ramës

Nga Erl KODRA Gent Cakaj është ai kopili i vogël që po ha sahanin e përsheshit që Kryeministri Edi Rama ia vuri përpara. Pa u tha boja e firmës në...

Blend Fevziu, Baton Haxhiu, koherenca dhe Berat Buzhala

Nga Erl KODRA Ajo çfarë ndodhi mbrëmë në "Opinion"-in e Blend Fevziut nuk mund të kalojë në heshtje. Të paktën unë nuk mundem. Më e pakta që mund të bëj...

Sot Presidenti Meta u bë edhe Presidenti im

Bota është një mjedis i egër, cinik dhe i pashpirtë. Zakonisht, viktima janë më të dobëtit dhe naivët. Ne jemi të dobët, por nuk na lejohet të jemi naivë....

Çështje ekzistenciale të vendit ku vetëm gomerët janë të lumtur

Nga Erl KODRA Shqipëria ka probleme serioze që lidhen direkt me ekzistencën e saj. Domethënë, ajo nuk ka vetëm probleme menaxhimi të keq ekonomik, probleme korrupsioni dhe zbatimit të ligjit....

Ëndërr

Nga Erl KODRA Kjo është ëndrra ime që e shoh prej vitesh. Mbrëmë e pashë për herë të fundit Shpesh ëndërroj sikur Shqipëria është bërë vend i normal. Në ëndrrën time...

Djathtas dhe Drejt, shpresa e vetme për shqiptarët

Nga Erl KODRA Shqiptarët janë zhytur në mjerim. Domethënë, nga ai lloj mjerimi ekstrem dhe ekzistencial si buka e përditshme. Qytetarët po e braktisin masivisht vendin, shumicën e herëve me...

Partia Demokratike ka një luftë për ta fituar. Ajo nuk ka alternativë tjetër...

Nga Erl KODRA Partia Demokratike ka një luftë për ta fituar. Ajo nuk ka alternativë tjetër përveç fitores, pavarësisht se kjo është një luftë për jetë a vdekje. Është fati...

Shthurja e shoqërisë

Nga Erl KODRA Fetarët janë armiq të lirisë, ndërsa miqtë e lirisë sulmojnë fenë, mendjet e larta dhe avokatët fisnik skllavërojnë shoshoqin, ndërsa servilët më të shëmtuar predikojnë pavarësinë; qytetarët...

Qëndroni të Lidhur me ShqipNews

50,491FansaPëlqeje
7,382NdjekësitNdjek
60,000NdjekësitNdjek
110NdjekësitNdjek
7,172AbonentëAbonohu
- Reklamoni ketu -

Të Fundit

Protesta e 16 Shkurtit edhe për pronën dhe dinjitetin e përdhunuar nga Rilindja!

Nga Qamil GJYREZI Ish-pronarët dhe ish-të persekutuarit janë trajtuar shumë keq në këto vite të qeverisjes së Rilindjes. Qeveria Rama e tregoi me fakte se...

Ndahet nga jeta në moshën 102 vjeçare akademiku dhe albanologu i famshëm Idriz Ajeti

Ka ndërruar jetë më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet...

Nuk mjafton vetëm me dashtë, duhet edhe me ditë!

Angazhimi i MEMO në ndërtimin e Memorialit të Fëmijevë të vdekur në Kampin e Internimit Tepelenë, nuk është rastësor, spontan apo dëshirë e...