19 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Kërko: Heqjen e emërtimeve dhe përkujtimores që përjetësojnë 15 korrikun turk

Neritan Sejamini started this petition to Këshillit Bashkiak Tiranë/Tirana Municipal Council 🇦🇱Ne kërkojmë heqjen e emërtimit “Rruga e Dëshmorëve të 15 Korrikut”, heqjen e emërtimit “Parku i Demokracisë 15 Korriku”...

Miku i madh i shqiptarëve , emërohet Drejtor i Inteligjencës Kombëtare

Nga Beqir SINA ◾◾◾ Presidenti Trump njofton se ka caktuar Kongresmenin e Teksasit John Ratcliffe të shërbejë si Drejtor i Inteligjencës Kombëtare WASHINGTON DC: Presidenti Trump, njoftoi emërimin në mediat sociale...

Boris Xhonson dhe Pavarësia e Shqipërisë

Nga Altin AHMETI ◾◾◾ Stërgjyshi i kryeministrit aktual të Britanisë së Madhe Ali Qemali, shqiptar me origjinë, me veprimet e tija, ka merita të drejtpërdrejta në shpalljen e pavarsisë me...

Vrasja e Festim Latos, larje hesapesh apo ekzekutim nga shërbimi sekret grek

Nga Matthijs HOLTROP, Marnix AMPERSE dhe Steffan ter MAAT ◾◾◾ Njeriu që u gjet i vdekur të shtunën pasdite përgjatë Nieuwe Ubbergseweg në...

Do t’i shërbej me besnikëri, gjithë jetën, POPULLIT, ATDHEUT DHE SHTETIT TIM KOSOVËS!

Të nderuar qytetarë, Dua të ju informoj se sot kam marrë këtë vendim: Jap dorëheqje të parevokueshme nga detyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës dhe dua që të...

Pallati i Kongreseve apo Ministria e Propagandës FUGA

Nga Edi PALOKA ◾◾◾ Sot takova rastesisht nje miken time qe kisha ca kohe pa e pare dhe u ulem per nje kafe. E pyeta ku ishte “zhdukur” sepse ne fakt ishte...

Ylli Manjani korrigjon Ilir Metën

Nga Ylli MANJANI O njerëz, përpiquni të kuptoni se Republikën e Shqipërisë e nxori nga shinat e Kushtetutës Edi Rama e jo George Soros-i. Ky i fundit as merr vendime e...

Skënderbeu i Tiranës a është kopje e një monumenti rus?

Nga Ilir MUHARREMI ◾◾◾ Sheshet nëpër qytete tona janë të dekoruara me skulptura të heronjëve dhe kjo është një dukuri e mirë ngaqë përmes artit të skulpturës trashëgohet historia. Si u...

Facebook duhet të ndalojë censurën ndaj shtypit të vërtetë dhe bashkëpunimin me Narkoshtetin e...

Nga Pano SOKO ◾◾◾ Këtë status e hodha dje, por FB më këshilloi ta hiqja, sepse dikujt i ishte dukur jashtë principeve të komunitetit..(???). Nuk kam më dëshirë të flas për...

Qeveria kalimtare në negociata me Ramën është grackë për PD-në

Nga Neritan SEJAMINI Nëse do të detyrohej të zgjidhte mes alternativës për t’u ulur me Edi Ramën për të diskutuar një qeveri kalimtare e zgjedhje të parakohshme, nga njëra...