4 C
Tirana
E premte, 28 Shkurt, 2020

Njomza

Njomza Vitia është këngëtare e njohur. Njomza Vitia është nga Prishtina, por është transferuar në Chicago bashkë me familjen e saj. Si shumë talente në muzikë, Njomza bëri hapat...

Gjakova

Nga Agon NIMANI

Peter Mallota, aktori shqiptar me famë botërore viziton ekspozitën e “Kaubojsit”

Eduart Ndocaj priti sot në ekspozitën e tij, aktorin hollivudian me famë botërore, Peter Mallota. Arti përçon mesazhin e vlerave universale të paqes dhe të lirisë Ish-deputeti Eduart Ndocaj, pati sot...

Belsh! 19 gusht 2018

Foto nga Spartak PAPADHIMITRI

Enida Bozheku: O pabuks që shisje fiq si guxon e na tregon mizerjen…

Kur një legen si Lali Eri, guxon të thotë: “Grupet që thonë: Mos ma prek Teatrin, duan të jetojnë në mizerje”, po ia kthej labshe: "O ti plehrë që...

Ja kush është Miss Bjeshka për vitin 2018

Klaudia Popaj u zgjodh vajza më e bukur e Veriut të Shqipërise Miss Bjeshka 2018 ajo u cilesua femra hyjnore nga gazetari i madh shqiptar Marin Mema si dhe...

Tre karafila t’i solla

Nga Alfred ZENELI 1. Si sot e 10 vite para pësove perplasje im atë Enver Bajram Zira Shehu ZENELI Nga njiiii që të largoj përgjithmonë Si sot me erdh lajmi nga cuca jote Dirja M'tha ne tel se...

Skënder Zogu: Një jetë në shërbim të kombit shqiptar

Të dashur miq, Me kënaqësi ju lajmëroj se libri "Një jetë në shërbim të kombit shqiptar" me kujtimet e z. Skender Zogu është përkthyer në shqip dhe gjendet në treg. Unë...