Alarmohet shteti/ Ish-kryeministri dërgohet në Gjermani në gjendje të rëndë, dyshohet për sindromën e rrallë

0

Alarmohet shteti/ Ish-kryeministri dërgohet në Gjermani në gjendje të rëndë, dyshohet për sindromën e rrallë

Prej një jave është raportuar se ish-kryeministri ndodhet i shtruar në një spital, pasi sipas raportimeve të para të mediave në Kosovë, Isa Mustafa po kalonte një gjendje gripale.

Por duket se gjendja e kreut të LDK-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, është përkeqësuar dhe sipas Gazeta Express ai do të dërgohet nesër në Gjermani për kurim të mëtejshëm.isa-mustafa

Ashtu sikurse u raportua edhe më herët dyshohet se Mustafa mund të jetë prekur nga një sindromë e rrallë, e qujtuar “Guillain-Barré syndrome”. Trajtimi i kësaj sëmundjeje për njerëzit që nuk kanë aktivitet të fortë fizik, apo për ata të cilët janë më në moshë, është shumë i vështirë dhe sëmundja mund të lë pasoja.
/SH I/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here