19 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Duke lexuar librin e Cufes se Bllokut qe shkruan per Bllokun…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Ja pse paska vdekur shoku Enver.... Me mjaftuan 100 faqet e para te Librit te Tom Sojerit te Bllokut ...Doc. Isuf Kalos ...ku i rrituri ne Bllok shkruan per...

Kundërshtim! Ore zoterinj cilin Arben Malaj po mbroni?!

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Paradokse te frikeshme e te rrezikeshme shqiptare pa fund...ndaj jemi ketu ku jemi sot ...ne rrugen tone pa krye e pa zgjidhje , pa te sotme e sigurisht...

Rudinës goceës së Fatmirës…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Pasi lexova nje ''shperthim emocional'' tendin ne rrjetet sociale moj goca e Fatmires ..ku sulmoje viziten e Presidentit Meta ne Tropoje dhe ankoheshe publikisht se per te vajtur...

Ambasadorë apo Koloniziatorë?

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Shumekush di apo ka lexuar e ka pare filma per ato c'ka kane ndodhur 2-3 shekuj me pare ku koloniziatoret britanike, hollandeze, franceze, spanjolle, portugeze...

Pasaportizimi! Sqarim i detyruar!

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Te gjithe atyre lloj kryengritesish qe ishin prekur e rrevoltuar aq shume ndaj shkrimit tim te djeshem me titull Pashaportizimi....dhe te cilet ishin ofenduar shume pse ju a...

Pasaportizimi

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Katunari osht hall i modh ....me thoshte ngahera miku im i mire tironas Tur Zhegu...dhe si per ta perforcuar e vertetuar thenien e tij shtonte ...pse...

Pse shpertheu Ilir Meta…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ I sapo kthyer nga Plazhi....e natyrisht mes etjes se vazhdueshme qe te krijon vapa e tmerreshme e ketij fillim Korriku.. aty ne Tiranen e ndezur si kurre me...

Pastrohet Shqipëria…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Me ne fund ! Sot me 1 korrik pas Referendumit te djeshem Atdheu im ka gdhire me i paster se kurre... Dhe Shqiperine e kane pastruar po vete shqiptaret pa...

Kur rrugaçëria e gangsterizmi janë në gjak…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Edi Rama...ti nuk mund te jesh dot kurre shtetas shqiptar e as bashkekombas i askujt qe ka ne deje gjak te vertete shqiptari... Edi Rama...ti nuk mund te jesh...

O sa mirë me qenë Hong-Kongas…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Nje jave pa nderprerje ne rruge e sheshe mbi 1 milion njerez ne protesta te ashpra, masive e te fuqishme ne Hong Kong kunder Kines njeres prej...