17 C
Tirana
E hënë, Shtator 16, 2019

Thirrje Kombit e Popullit tim… Le ta nisim nga Shkodra…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Rasti unikal kur Shqiperia ka prej 6 vjetesh ne krye te saj si kryeminister Edi Ramen... me horrin e me antishqiptarin ne historine e vet......

Te kam thënë o Braçe…më mirë Mut se sa i vogël…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Ta kam thene kete gje shume vite me pare o Erjon...madje kujtoj saktesisht se ta kam thene ne sy e mes shume njerezve pikerisht pak para se te...

Mikut tim të mirë dhe të hershëm, Bujar Kapexhiu

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Sapo lexova nje interviste te mikut tim shume te mire e shume te hershem z.Bujar Kapexhiu ...demokrat i kah-hershem ne shpirt e ne mendje...permes se ciles ai kerkonte...

Çfarë ka Barku…nxjerr bardhaku…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Keshtu thuhet mencurisht ne nje fjale te urte popullore tironase...dhe me sakte nuk ka ku te shkoje me... ...Pyetjes sime publike ne nje artikull timin te dy diteve me...

Memoriali i Turpit …

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Shqiperi e shqiptare kujdes....Edi Rama po ben pazare te ndyra , te qelbura, te pista e c'kombetarizuese ne emer tuaj e ne kurrizin tuaj...madje fyese, perdhosese e poshteruese...

Ja pse Mehmet Shehu duhet gjykuar për krime te përbindëshme kundër njerëzimit…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Ata ishin 5 ...pese kryesoret qe ideun e mbajten gjalle ne kembe per dekada me radhe makinen represive vrasese e kriminale te diktatures komuniste ne Shqiper..duke mare mijera...

I punonte Komandantit o Cufe apo jo…se per Nexhin thonë që i punon...

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Isuf Kalo ne librin e tij Blloku : kishim frike se mos na vdiste Enveri duke bere seks... Hahahaha ...sa kam qeshur ... Sot nder te tjera ne librin...

Alienët shqiptarë…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Femija ka kujtese te shkelqyer aq sa kur dekada me pas i vjen mosha e thyer dhe pleqeria si nje cikel normal i jetes njerezore ze e...

Politikanë …mjaft luajtët teatër me …Teatrin!

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Sot policia qorre , shurdhe e memece...por edhe kriminale e Rame - Lleshit ...dhe police injorante me uniforme qe absolutisht nuk e dine kuptimin e fjales...

Duke lexuar librin e Cufes se Bllokut qe shkruan per Bllokun…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Ja pse paska vdekur shoku Enver.... Me mjaftuan 100 faqet e para te Librit te Tom Sojerit te Bllokut ...Doc. Isuf Kalos ...ku i rrituri ne Bllok shkruan per...