19 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

I punonte Komandantit o Cufe apo jo…se per Nexhin thonë që i punon...

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Isuf Kalo ne librin e tij Blloku : kishim frike se mos na vdiste Enveri duke bere seks... Hahahaha ...sa kam qeshur ... Sot nder te tjera ne librin...

Thirrje Kombit e Popullit tim… Le ta nisim nga Shkodra…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Rasti unikal kur Shqiperia ka prej 6 vjetesh ne krye te saj si kryeminister Edi Ramen... me horrin e me antishqiptarin ne historine e vet......

Grekët pushtojne Jugun e Shqiperisë! Shteti shqiptar në gjunjë..

Nga Adriatik R. DOSTI ...Nje provokacion teper i rende ,,madje me i rendi sipas meje i ketyre viteve te fundit ne marrëdheniet greko-shqiptare eshte regjistruar sot ne fshatin minoritar Bularat...

Te kam thënë o Braçe…më mirë Mut se sa i vogël…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Ta kam thene kete gje shume vite me pare o Erjon...madje kujtoj saktesisht se ta kam thene ne sy e mes shume njerezve pikerisht pak para se te...

Mikut tim të mirë dhe të hershëm, Bujar Kapexhiu

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Sapo lexova nje interviste te mikut tim shume te mire e shume te hershem z.Bujar Kapexhiu ...demokrat i kah-hershem ne shpirt e ne mendje...permes se ciles ai kerkonte...

Dhe ju prisni te bëhet Shqipëria…

Nga A.R.DOSTI ...Kur behem mik me armikun tim te betuar kundra nje armiku te perbashket ne luften per pushtet ...nje zot e di se c'mund te sjelle...

Reagimi amerikan…

Nga A R.DOSTI ◾◾◾ Shqiptare ...mos e humbisni se lexuari... Dinosauri dhe Gangsteri Rama duhet te largohet urgjentisht nga politika por edhe nga Shqiperia ...e le te shkoje te plaket ne Antalia...

Bolton sikurse një kopje e shëmtuar amerikane e Baton Haxhiut

Nga A.R.DOSTI Edvin mos u fshih pas Boltonit se ...Boltoni vete ketu ne Amerike ka kohe qe nuk po di se ku te fshihet per vehte ... Asgje me shume se...

Edhe më thellë e më poshtë drejt greminës

Nga A.R.DOSTI "Armiqte na kane ne gryke te pushkes...ndersa ne i kemi ne gryke te topit..." Enver Hoxha ...E nderkohe bota qe bota mban frymen pezull pas doreheqjes se kryeministres britanike...

Triptik: Studentët…25 Maji dhe Kadareja…

Nga A R.DOSTI Nuk kishte gje me te trishte teksa shihje sot nje grumbull studentesh qe nuk ishin me shume se 50-60 syresh e teksa te tradhetuar e te...