21 C
Tirana
E hënë, Mars 25, 2019

Kush dhe përse e luftojne Korçën…

Nga A.R.DOSTI Nuk eshte se mora shkas nga dhuna e ndodhur dhe e ushtruar ndaj lojtareve korcare te Skenderbeut perpara ndeshjes ne Fushe Kruje kunder Kastriotit...por ky shkrim i...

Bolton sikurse një kopje e shëmtuar amerikane e Baton Haxhiut

Nga A.R.DOSTI Edvin mos u fshih pas Boltonit se ...Boltoni vete ketu ne Amerike ka kohe qe nuk po di se ku te fshihet per vehte ... Asgje me shume se...

Dritan Hiles… sa per kujtesë…

Nga A.R.DOSTI Degjova Dritan Hilen ...te birin e nje ish funksionari te larte te Diktatures ...Burrin e Rudina Xhunges qe ka ne patronazh mediatik Nexhmije Hoxhen e familjen e saj......

Shuhet Vasillaq Zëri…magjistari i topit…

Nga Adriatik R.DOSTI Pas humbjes se Mikel Jankut te famshem pak dite me pare .....futbolli shqiptar ka humbur sot serisht nje tjeter figure te madhe te tij...ka humbur...

Çfarë i bashkon karavidhet e Opinionit

Nga A.R.DOSTI Fevzua, Bleona e Shakua duhet ti kene rene mamise nga dora ate dite qe kane lindur se ndryshe nuk ka si shpjegohet... Hahahaha ...po qesh akoma si puna...

Shumë arësyet përse amerikanët nuk e duan më Edi Ramën

Nga A.R.DOSTI Se pari ..sepse amerikanet e demokracia e tyre e kane te veshtire ta besojne e ta kuptojne se si nje ish'' demokrat ''i oreve te para u...

Vëzhgim: Balili dhe Rame-kopili…

Nga A.R.DOSTI Hahahaha... ...pasi jetoi per dy vjet ''ne arrati'' sa ne Greqi e sa ne Sarande i shumekerkuari nderkombetar e mbiquajturi Baroni i Droges ne Ballkan...Klement Balili me se...

Larg duart nga studentët!

Nga A.R.DOSTI Police militante te Partise se tij...administratore qorra e shurdhe dhe idhtare besnike te Rilindjes se tij...si dhe roje universitetesh injorante me dhe pa uniforme ...me urdher...

Presidenti dhe Shteti Shqiptar duhet te kerkojne urgjentisht arrestimin e agjentit serb Baton Haxhiu

Nga A.R.DOSTI Polemikat e ashpra qe jane ndezur pas mosdekretimit nga ana e Presidentit te Republikes se Shqiperise z. Meta...te kandidatures se Kryministrit Rama per emerimin e shqiptarit te Kosoves...

Lamtumira e Mikel Jankut …

Nga A.R.DOSTI Te them te drejten u ligeshtova shume kur heret ne mengesin e se Enjtes se 10 janarit te 2018 mesova lajmin e hidhur e trondites qe nje prej...

Qëndroni të Lidhur me ShqipNews

50,491FansaPëlqeje
7,382NdjekësitNdjek
60,000NdjekësitNdjek
110NdjekësitNdjek
7,172AbonentëAbonohu
- Reklamoni ketu -

Të Fundit

Protesta e 16 Shkurtit edhe për pronën dhe dinjitetin e përdhunuar nga Rilindja!

Nga Qamil GJYREZI Ish-pronarët dhe ish-të persekutuarit janë trajtuar shumë keq në këto vite të qeverisjes së Rilindjes. Qeveria Rama e tregoi me fakte se...

Ndahet nga jeta në moshën 102 vjeçare akademiku dhe albanologu i famshëm Idriz Ajeti

Ka ndërruar jetë më 13 shkurt 2019 në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet...

Nuk mjafton vetëm me dashtë, duhet edhe me ditë!

Angazhimi i MEMO në ndërtimin e Memorialit të Fëmijevë të vdekur në Kampin e Internimit Tepelenë, nuk është rastësor, spontan apo dëshirë e...