19 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Shqiptarë! Akoma nuk zutë mend nga përçarjet?

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Po lexoj goxha shkrime reth asaj c'ka ngjare sot mes dy organizatave te Ballit Kombetar ne perkujtimin e masakres ose thene shqip pa besise komuniste ne Grehot...

Ne e dimë se ç’kemi heq me t’a vra Babën ty…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Meditim... E sot teksa pashe qe ne memorialin perkujtimor te Azem Hajdarit u "perkulen me respekt" edhe Rudina e Fatmires por edhe Gramoz Ruçi i 2 prillit ...as me...

Një antishqiptar më pak…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Me se fundi Presidenti amerikan Trump eshte bindur se John Bolton nuk mund te vazhdoje te jete me Keshilltari i tij personal per Sigurine kombetare te...

Kësaj i thonë tamam…s’keni parë gjë akoma…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Absulutisht nuk duhej te shkoje ne Komisionin Hetimor te kuvendit sharlatan te Shqiperise z.President per shume aresye... Me madhorja nder to...me kete veprim ti ke fyer rende e ke...

Rudina e Fatmirës…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Si tha Rudi sot more si tha...? ..Ngaqe per 17 vjet kam jetuar ne Amerike dhe anglishten e di shkelqyeshem kam veshtiresi te flas ne gjuhen shqipe.. Kollaj fare mi...

Jo po që ta dini mir se ku jemi katandisur…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Degjo e shih se cfare thote e ben Rama ...qe te bindesh se Budallait kurre nuk i duhet hapur rruge dhe se te cmendurit duhen mbyllur ne Cmendine...

Ja pse do t’ ju URREJ deri në fund t jetës sime…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ ...Sepse shkaterruat nje Komb e nje Popull te tere.... Urrejtja eshte ne fakt shkalla e fundit extreme e zemerimit njerezor dhe qe te kesh mberritur deri atje duhet te...

Nuk bëj shaka…Botës po i vjen vërtet fundi…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Trumpit ...qe ketej nga pertej Oqeanit i shkrep ne koke te bleje Groenlanden e Danimarkes... Amazona atje tej ne xhunglen braziliane shkrumbohet duke i ngushtuar mushkerite e kesaj...

Edhe të duam t’i harrojmë krimet e diktaturës nuk na lënë bijtë dhe nipërit...

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Shoh sot ...mbushur fb me statuse qe bejne thirrje per ''mos-harrese e kujtim' te masakrave e krimeve te rregjimeve totalitare e diktaturave gjakatare ne europe... Paradoksalisht ne Shqiperi nuk...

Lamtumire koleg! Lamtumirë Maks Sinemati…

Nga A.R.DOSTI ◾◾◾ Krejt pa pritur ka nderruar jete te Merkuren e 21 gushtit 2019 ne moshen 70 vjecare gazetari e dipllomati i mirenjohur Maksim Sinemati... Asnje resht e asnje fjale ne...