Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Me rikthimin e kryehajdutit Arben Ahmetaj ne qeveri dhe me emerimin e tij urgjent si Minister i Rindertimit pikerisht ne kete situate kaq kritike e te veshtire qe po kalojne Shqiperia e shqiptaret Rama vertetoi 100 perqind se jo vetem qe s’ndryshon kurre por as qe ka ndermende te mbaje premtimet e dhena per rindertimin e vendit nga pasojat shkaterrimtare te termetit vrastar te 26 nentorit 2019…

Gadishmeria e Presidentit Meta per ta dekretuar menjehere e pa humbur kohe Ahmetajn kryehajdutin e financave te Rames verteton gjithashtu se sado zihen e krihen shahen e sulmohen mes njeri tjetrit Rama e Meta jane ne te njejten linje dhe nuk e shesin aq kollaj njeri tjetrin sepse sejcili prej tyre ka Dosje reciproke qe kurre nuk deshirojne ti hapin publikisht sepse nje gje e tille do te thoshte vdekja e te dyve si politikane e si njerez,,,

Dhe pikerisht ne keto momente kur ndihmat e shumta e te gjithellojeshme per te prekurit e te demtuarit nga termeti ardhur nga e gjithe Shqiperia por edhe nga shume vende te botes jane sheshit …ne kete kohe kur donacionet financiare gjithashtu jane te shumta e mberrijne ne miliona Rama zgjidhje e zgjedhje me te mire se sa kjo per ti varur Ujkut …melcite ne qafe nuk mund te bente dot…

Kush me shume e me mire se sa Ahmetaj mund te vjedhe e te grabise per llogari te Rames e bandes se tij ne pushtet …ne keto lloj situatash?

Askush… sepse vete Ahmetaj ka dhene prova reale e te qarta se eshte mjeshter i puneve te tilla…

Ndaj dhe Rama e emeroi dhe Meta pret ta dekretoj…

Njera dore lan tjetren e te dyja lajne fytyren thote populli…

Popull te mbajte e jotja thone tironcit e mencem…se po prite nga Rama, Meta , Ahmetaj e Veliaj me shoke ke merdhif …madje edhe me fort se zakonisht aq me shume qe tani eshte dhe Dimer e ke ngel perjashta ne Qiell te hapet e pa shtepi , cati e katandi…

Facebook Comments