Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

…Na turperove si komb e si popull qe vajte ne Bruksel me poturre … i thote Mut Nanua ne Opinion kryehorrit-kryeminister Rama…
Dhe harron Muti i Corovodes se disa vite me pare teksa ishte pjese e trupit dipllomatik shqiptar ne Zagreb te Kroacise …vajti ne nje event te rendesishem nderkombetar me pantallona te shkurtera …e nese Ramen po e tallin kudo me veshjen e tij karagjoze …Mut Nanon e perzune dhe nuk e lejuan te ishte prezent ne ate eveniment …

Me falni per shprehjen o mikeshat e miqte e mij te mire e te shumte por e di si i thone kesaj pune ose ketij lloj ”sherri” mes Rames e Nanos …Muti – mutin nuk e sha se behet Muti – Kala…

Sillni nje gote raki e ca qepe te njoma per Bejten . i thote Rama moderatorit te emisionit ….ehuuu o Edvin nuk e njeh Andin ti o qyqar joooo…jo vetem qe ai nuk eshte i atij niveli pije qe banalisht shqipton ti nga goja jote e qelbur …por kur Andi ka pire me shume uiski e vere se sa uje…neper tavolina shokesh, miqsh e kolegesh te sinqerte… nderkohe qe ti pas lenies se basketbollit kishe nisur me sukses nje sport tjeter…ate te rrahjes se grave…ndersa sot perseri…Andi ha e pi ne tavolina klasi e nuk i zgurdullohen kurre syte e as i merren as mendja e as goja…ndersa ti me ”ate pijen tende” te bardhe jo vetem qe ke humbur mendjen e ke dhjere gojen por ke kohe qe ben edhe shurren ne breke…ky pra eshte ai dallimi mes pijes tende dhe pijes se Bejtes…

Dhe te siguroj o Edvin se Andi vazhdon ta beje shurren ne WC e duhur …For Man …atje ku e bejne gjithe soji i njerezve normale si puna e tij e te seksit te tij… e kurren e kurres nuk e ka bere ne breke e ne poturre sic e ben krejt zakonisht ti e as tek WC qe lexon For Woman ….. sic ngaterrohesh shpesh ti…ok…dallim esencial apo jo?

Me mori Merkeli ne telefon tha Edvini….po pse ajo s’ka pune tjeter …ja kthen Faqeziu…

Merkeli gdhihet -ngryset tek ty e ka mendjen o koqe kandari…po ti mire ben qe flet kesisoj perderisa ke nje pjese jo te vogel te nje populli edhe me koqe se ty teksa te beson akoma…
Ndersa Merkeli duket se ben cdo lloj pune o Fevzo-mavria…pervec atyre lloje puneve te felliqura te sahanlepiresit, bytheshiturit , sharlatanit e karagjozit… servilit te peshtire e gazetarit te neveritshem te llojit tend ……ndaj mos ja ”vere shume re” se nga qe s’ka se c’ben rri e rri e gjora …dhe merr Rame tend mendje-brekushe ne telefon…

Meqenese ra fjala …dje u more me ata terroristet qe do vrisnin Baba Mondin…e do pergjaknin Tiranen…pse nuk bere sot nje emision per festen speciale te Hashures…te siguroj se shqiptaret ndoshta do te ndiqnin me shume se sa sot tek kishe ne krahun tend Rame -debilin e Mut -katunarin….

Hejjj ce ka gjet ate vend e ate popull …nuk thoshin kot pleqte tane te mire e te mencur …nje bahce me Zambak e nje tufe me Torollake… e Plakat ja pasonin nga krahu tjeter…Bir Selmani i Nenes ke te qaje me pare…nje e kam te cmendur tjetrin krejt te marre…

Facebook Comments