Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

E nese negociatat me BE nuk hapen me 18 tetor…te nesermen Dielli ne Shqiperi do te linde serisht…keshtu ju tha shqiptareve i pari i qeverise se tyre Edi Rama…

Dhe vertet …me 19 tetor 2019 Dielli i Rames lindi perseri edhe pse ishte nje lloj Dielli genjeshtar e dimerak qe sic thoshin te paret tane ben sikur shkelqen por nuk te ngroh kerkundi vecse te genjen … e ti vazhdon te besosh e te mashtrosh veten se . ..sot qenka nje dite e bukur e me Diell…

Sepse nuk mund te kete Diell qe ngroh me Ramen ”sponsor e pronar” te tij…e aq me shume Diell qe te te ngohe ne Tetor….

Sepse nuk ka Diell qe te ngroh njekohesisht edhe ty edhe Spirokalin… edhe njeriun normal edhe ate anormal si Tualet Balla…

Sepse nuk mund te kete Diell me Bracen, Finon e Gramozin qe vene ne Lushnje …lidhin nga nje shall te kuq komunist ne qafe e festojne 75 vjetorin e Shqiperise ne Liri…

Sepse shqiptaret e rinia e atij vendi ikin e do vazhdojne te ikin nga Atdheu i tyre perderisa ende ne Universitetin e Tiranes te kene petagoge monstra si Iris Luarasi me shoqe…

Sepse ai Dielli i Rames nuk mund ti ngrohe dot kurre shqiptaret kur ka fytyren e Fevziut…Fred Pezes, Dritan Hiles, Lorencit…Precit…Mut Nanos…Meros…Car-lo Bollinos … ndaj dhe me shume ngjan me Bresherin, Acarin, Deboren e Kallkanin…. Vranesirat…Rete e zeza…Rrufete e Bubullimat se sa me Diellin e vertete qe ka krijuar Zoti e Natyra…

Sepse ai lloj Dielli eshte i destinuar te mos ngroh asnjehere ate vend e ate popull qe pranon te perfaqesohet ne Kuvendin e tij nga monstrat bastardo – kriminale te PS-Rilindjes dhe nga injorantet e analfabetet klasike te shekullit te 21 Rudinat…Maljindat e kerparates …Gjuzet… e Ralfet me co…

Sepse ai lloj Dielli qe ka basyretin e Arta Markut e te Donika Preles te Denar Bibes e te Ulsi Manjes……kurren e kurres nuk mund te ngrohe me drejtesi te gjithe llojet e njerezve njesoj…si te pasurin ashtu edhe te varferin….si Ligjin ashtu edhe Maliqin…si te ndershmin ashtu edhe fajtorin …

Sepse nuk ka Diell qe te ngroh dot njesoj edhe hajdutet e banditet – monstra Gjiknuri e Gjushi me shoke …edhe ata qendrestare kombetare qe mbrojne Teatrin nga shembja e grabitja apo edhe ata banore fatkeqe te Astirit e te Unazes se Re qe kane kaq kohe qe perleshen me policine e banditet grabitqare e te pa ngopur te Diellit – Rama…

Sepse ky lloj Dielli i Rames eshte ne dukje i njejte me ate Diell te 2 prillit te 28 viteve me pare kur Gramozi ne Shkoder do ti digjte e pervelonte shkodranet per se gjalli e per se vdekuri…

Sepse ky lloj Dielli i Rames eshte egzaktesisht me ate lloj Dielli qe ju leshonte cdo mengjes shqiptareve per ngrohje kanibali Hoxha per 45 vjet me radhe teksa i genjente se ishte Dielli qe ngrohte vetem Shqiperine e tij socialiste buze Adriatikut e kerkend tjeter ne bote…

Sepse nje Diell qe s’ngroh…te verbon syte thoshin pleqte tane te mencur …

Ndaj dhe shqiptareve …qe sot pranuan serisht ne heshtje qe Dielli i Edi Rames te linde serisht ne Atdheun e tyre te percudnuar e te poshteruar…te dhunuar e te perdhosur si kurre me pare ne historine e tij nuk u mbetet gje tjeter vetem se te ngrene koken nga Qielli e te thone me plot gojen…Mire na i ben o i madhi Zot se e meritojme plotesisht…Diellin e Edi Rames…

…E pastaj ne heshtje te hapin Ombrellat e te mbrohen nga Shiu i Macronit e i Frances se tij …qe vjen fill pas shkelqimit te rreme te Diellit te Rames …

Facebook Comments