Nga Agim XHAFKA

◾◾◾

Majko▪️Më budalla nuk kisha ndeshur në jetën time. Ndaj i hapa rrugë kaq vjet.

Braçe▪️Në asnjë mbledhje qeverie nuk mori pjesë. Se s’ia kishte haberin.

Shalsi▪️Nuk vodhi me lezet siç premtuam.

Spiropali▪️Skënderbeut ky t’i hajë kakën. As kalit nuk iu afrua.

Ulsiu▪️Për pak morëm me qafë dhe Metën.

Ulqini▪️Nuk më la të flisja njëherë pa do ia qr.

Ruçi▪️Më vuri kryetar parlamenti pa mē pyetur. Arrogant dhe i trashë.

Xhaçka▪️Shyqyr që u prishën radarët se çdo dy minuta fiki,fiki më thosh.

Xhafaj▪️Aq drogë sa kishte Surrelit nuk kishte as Durrësi dhe as Vlora së bashku.

Tualeti▪️Më detyroi 6 vjet që në 5 fjalë të thoja 6 gënjeshtra.

Gjiknuri▪️Burrë legen,vetë na thosh vidhni vota,pastaj na inçizonte dhe ia çonte kasetat prokurorisë.

Fino▪️M’u fry barku nga mashtrimet e tij.

Veliaj▪️Na e mbushi Tiranën me kulla. Ec e prishi tani.

Lleshi▪️Hidhu gaz helmues fëmijëve,më urdhëronte.

Balluku▪️Shyqyr që theu qafën se në burg do përfundonim si parti.

Lame▪️Donte të merrte edhe tapitë e tokave të Strugës. Budalla i lindur.

Top-Channel▪️U dorëhoq kryeministri më i paaftë dhe mashtruesi më i madh.

Klan▪️Nga tani Shqipëria merr frymë lirisht.

Lorenci▪️Një bq më pak.

Facebook Comments