Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

…Pasi nuk e realizoj dot idene e cmendur te ndarjes e coptimit te Kosoves se bashku me tradhetaret shqipfoles Thaci e Baton Haxhia si dhe armiqte e terbuar te kombit shqiptar Vucicin e Dacicin…pasi nuk arriti ti jape dot pjese portuale ne Durres …Maqedonise se Zaevit ….pasi nuk arriti ti jape dot dalje ne Dettin Adriatik …Serbise permes Autostrades Nish -Prishtine – Durres ….psikopati kryeminister i Shqiperise Edi Rama i cili vdes ta quaje veten Lider i Ballkanit…ka vendosur te nenshkruaje me 9-10 Tetor 2019 ne Novi Sad te Serbise aktin e mareveshjes me te turpshme , me antikombetare e antishqiptare te 100 viteve te fundit ne maredheniet nder-ballkanike…

Pas bisedave sekrete e koke me koke ne samitin e fundit te OKB me maqedonasin Zaev e serbin Vucic …Rama duket se ka dale teresisht nga binaret dhe po e fut kombin e popullin shqiptar ne nje rruge sa qorre, pa krye po aq edhe teper te rrezikeshme…dhe me pasoja katastrofale kombetare per te nesermen…

Ideja e Shengenit te Ballkanit …ku presupozohet qe mes Shqiperise- Serbise e Maqedonise te mos kete me pothuajse fare kufinj …as doganore, as shteterore ..e ku te lejohet lirisht levizja reciproke e njerezve , e mallrave dhe e gjithckaje tjeter …nuk eshte asgje me shume vecse nje thike e mprehte pas shpine ndaj kombit shqiptar e vecmas nje goditje e rende prej tradhetaresh ndaj Kosoves e popullit kosovar…

Kjo eshte sot ”ideja moderne” e ringjalljes se fantazmes Jugosllavi e djeshme qe aq keq u soll me shqiptaret per dekada me radhe tek i vrau, i masakroi, i fyeu, i perbuzi e i neperkembi… dhe i perzuri dhunshem nga trojet e tyre amtare…

Edhe maqedonasit e djeshem e te sotem jane po aq te peshtire e agresive ndaj shqiptareve sa edhe serbet e Beogradit …gjak i terbuar serbo – sllavo-rus …qe kerkon vec zhdukjen e kombit shqiptar …

Projekt -mareveshja e cila pritet te nenshkruhet javen qe vjen ne Novi Sad …e cila eshte kritikuar ashper nga disa lidere europiane por vecmas edhe nga disa vende ballkanike te tilla si Kosova, Kroacia, Sllovenia, Mali i Zi. [ i cili refuzoi te jete pjese e projektit ] .. por edhe Rumania, Bullgaria e Bosnja [ pa pjesen serbe ]… – nuk eshte gje tjetere vecse ringjallja e fantazmes se Neo – Jugosllavise …dhe rizgjim ne kohe i enderrave te Serbise per te qene ajo e para e Gadishullit kudo e ne cdo gje… dhe sidomos realizimi i enderres se saj shekullore te cilen nuk e realizoi dot as permes lufterave te pergjakshme me shqiptaret…daljen ne Detin Adriatik….

Ky bazhibozuk i neveritshem kryeminister …Shqiperise e Kosoves dhe shqiptareve ne te dyja anet e kufirit ( sic beri ne Rrugen e Kombit ) ju ve Traun ndares , i mbyt me taksa e ju ndalon bashkimin e zhvillimin nder-shqiptare nderkohe qe serbo-maqedonasve kerkon t’ju hape dyer i dritare kater kanatesh ne token shqiptare …

Ptuuu rrace e ndyre bastarde !

Armatosja e Serbise deri ne dhembe prej Rusise e Kines por fatkeqesisht per ca miliona dollare me shume edhe prej disa miqve e aleateve tane ”besnike e historike”…eshte alarmi me i madh ne rajonin e trazuar ballkanik…ndaj te cilit aleanca euro-atllantike po tregohet sa e mefshte aq edhe e pa pergjegjeshme per te nderhyre e per te vepruar ne kohen e duhur…sa pa shperthyer ende shume here me fuqishem e me rrezikshem edhe se sa mund te jete imagjinuar ajo e famshmja dhe e frikeshmja Fuci -Baroti ballkanike…

Ti haqesh cdo lloj barriere Serbise ne keto momente teper kritike e vitale per kombin shqiptar e ta trajtosh ate si vend te favorizuar sic po ben Rama i cili ne OKB ne fjalimin e tij te rastit ju drejtua me fjalet…miqte tane te mire e te sinqerte serbe… eshte as me shume e as me pak vecse nje tradherti e paster dhe e kulluar kunder shqiptareve dhe kombit te tyre…

Dhe kujt se…Serbise a fjala vjen Greqise te cilat kurren e kurres as formalisht e simbolikisht nuk kane denjuar ti kerkojne falje publikisht kombit e popullit shqiptar per krimet e genocidin e tyre sadist kryer ne periudha te ndryshme e te here pas hereshme mbi popullsiine shqiptare ne trojet e kesaj te fundit…

Ne nje kohe qe Kosova nuk kishte rruge tjeter per t’ju pergjigjur Serbise dhe zgjodhi rrugen e vendosjes se Takses totale…ndaj fushates se saj te eger per mospranim te Kosoves ne Unesco, Interpol…per pagim te shumave te medha ne dollare te saj te disa vendeve per c’njohje te shtetit te Kosoves etj etj…Rama …ne emer te shtetit e qeverise shqiptare …i hap rrugen serbo-maqedonasve,,,,ju ngre traun ,,,ju heq cdo lloj barriere doganore, gjeo-politike…gjeo -strategjike…gjeo-ekonomike…turistike…etj etj…duke mos bere gje tjeter vecse hapur e publikisht …nguljen e thikes pas shpine ndaj Kosoves e popullit kosovar…dhe kur se….ne momentet me kritike te se ashtuquajtures bisedime e mareveshje finale me partneritet nderkombetar per finalizimin e mareveshjes se shume pritur e te shume perfolur mes Kosoves e Serbise…

Nuk eshte hera e pare qe Rama e shet Kosoven kesisoj …pa besisht, poshtersisht dhe e tradheton kaq ndyre e neveritshem… sikurse nuk eshte hera e pare qe politikat antikombetare te Tiranes qe prej 1944 e ne vazhdim nga te gjitha pothuajse llojet e shteteve e qeverive qe kane patur shqiptaret e Shqiperise ne krye te tyre kane qene fattkeqesisht ne dem e ne kurriz te Kosoves e popullit te saj…dhe te molepsura me tradhetite e njohura te udheheqesise e udheheqesve e lidereve politike shqiptare te te gjitha ngjyrave te zgjedhur nga Beogradi e Athina e te ulur ne gjunje para tyre duke shitur kurdohere tradhetisht ceshtjen kombetare shqiptare…

Ky fare ”burri” qe psikopatisht e genjen mendja se eshte Lider i Ballkanit…ky fare palacoje e tradhetari me damke .. qe po luan kesisoj me fatet e kombit e te popullit shqiptar…ky ”i perbetuari” mbi Flamur se bashku me Ramushin ..ky qe ”tronditi” boten me fjalimin e tij ne Luginen e Presheves e beri thirrje per heqje kufijsh mes Shqiperise e Kosoves …ky qe shkaktoi gati-gati ”incident dipllomatik” ne viziten e fjalimin e pare te nje kryeministri shqiptar ne Beograd e Serbi qysh prej vitit 1948….ky…fare ”patrioti” dhe euro-atllantikasi qe e mbush Shqiperine me muxhahedine, kineze e turq te Erdoganit diktator …te vetmen gje qe ka pa vlere ne koken, mendjen, zemren e shpirtin e tij katran te nje gjakprishuri te hershem e te lindur antishqiptar eshe pikerisht ajo e Ceshtjes kombetare Shqiptare…

Ndaj nje tradhetar i tille meriton vetem plumbin ballit…

Mire Kosoven qe e ka shitur disa here e qe s’ka lene rast pa ja ngulur thiiken pas shpine …por po kaq e ka hedhur tej me perbuzje e neveri tipike bastardi komunist .. Ceshtjen tone kombetare te Camerise… ku prej kohesh e per ti bere qejfin Athines e Janullatosit qe e bekoi ne karrigen ku eshte ulur sot … ndaj dhe e ka hequr nga cdo lloj axhende bisedimesh me greket ceshtjen came…ndaj dhe e ka mbushur jugun e vendit me varre fantazma te ushtareve greke te luftes greko-italiane…ndaj ndodhen ato qe ndodhen me nje kriminel si Kacifa… ndodhen ngjarjet ne Bulatrat kur vorio-epiriotet invaduan territorin e Republikes se Shqiperise ..e Rama thithte ”vizat e bardha” ne bunkerin e tij ne Surrel….etj.. etj

Ndaj dhe Vucici pritet me Tapet te kuq ne Tirane …ndaj dhe vete Rama e Dacici i kendojne ne Birthday-n e tyre njeri tjetrit O’Sole mio-n e fameshme italiane …ndaj dhe Rama e therret Vucicin ….o Sander …njesoj sic ben kur telefonon Sander Frangaj qe ta udhezoje per Opinionin e radhes se faqeziut Fevzi.,..

Dhe jo rastesisht pikerisht ne datat 9-10 tetor kur ne Beograd pritet te nenshkruhet mareveshja me e madhe e tradhetise kunder kombit shqiptar e popullit shqiptar …ne kryeqytetin serb do te ndodhet per vizite idhulli i Rame – Vucicit …diktatori turk e armiku i demokracise dhe shkelesi brutal i te drejtave te njerit Sulltani Erdogan…ose thene ndryshe ai qe Shqiperise mike po i ndihmon duke i ngritur nje goxha Xhami prane Parlamentit te vet …e ndersa Serbise po i jep armatim te gjithefarellojshem per te vrare neser armiqte e saj kosovare…dhe ekonomise se saj i ka celur driten jeshile te investimeve qindra milione dollareshe….

Rastesi, koincidence apo kordinim i perkryer i antishqiptarizmit me seli qendren me agresive antishqiptare nder shekuj …Beogradin…

Shqiptare hapni syte…mos lejoni qe Rama te neshkruuaje ne emer tuaj e te Atdheut tuaj…te neshkruaje me thike pas shpine vdekjen e krenarise sone kombetare Kosoves…mos lejoni tradhetine tjeter te Shekullit nga ku ju siguroj se Kombi yne do te c’kombetarizohet si kurre me pare ne historine tij kombetare madje edhe me shume, me keq akoma se sa edhe ne mareveshjet e kah-hereshme te mesit te shekullit te shkuar mes miqve per koke te kriminelit bolshevik Stalinit…Titos dhe Enverit ku pasojat rane aq rende mbi Shqiperine e shqiptaret e ku Kosova u tradhetua aq poshtersisht prej pa besise se njohur kriminale komuniste…

E para gje qe duhet te beje urgjentisht Kosova ne keto momente kur Rama e ka bere pothuajse fakt te kryer firmosjen e Shengenit Ballkanik ne Novi Sad mes Shqiperise-Serbise e Maqedonise duke fyer e injoruar, poshteruar e tradhetuar Kosoven ….eshte rrebelimi zyrtar ndaj qeverise e shtetit zyrtar te Tiranes se Edi Rames …PS dhe Rilindjes se tij socio-komuniste

Kosova jo vetem qe duhet ta shpalle publikisht Ramen si Tradhetar te kombit shqiptar por ate se pari duhet ta shpalle po zyrtarisht Person Non Grata…dhe ne te njejten kohe te gjithe kabinetit shteteroro-qeveritar te Shqiperise duhet ti ndaloje hyrjen ne territorin e Republikes se Kosoves si dhe duhet ti rishohe edhe njehere nen kete kontekst te ri te zhvillimit te ngjarjeve te fundit politike ne Rajon…te gjitha llojet e mareveshjeve e bashkepunimeve me qeverine kriminale, antikombetare e antishqiptare te PS -Rilindjes te Krye-horit, krye- minister e krye – tradhetar te Kombit Shqiptar ….Edi Rama…

Kosova eshte Shqiperi dhe pa Kosove e Cameri nuk ka e nuk do te kete kurre Ceshtje kombetare te Shqiptareve …nuk ka e nuk do te kete kurren e kurres asnje lloj Shengeni Ballkanik qe ju vjen per shtat antishqiptareve te terbuar sa ne Tirane po aq edhe ne Beograd e Shkup e kudo gjetke ani pse udhezimet e qarta kane kohe qe i marrin ne Moske , Athine, Stamboll, Bruksel, Strasburg a ”diku ” tjeter …ku shqiptaret besojne se jane miq e ne bese te tyre…

Facebook Comments