Nga Mirton MATAJ

◾◾◾

E shtunë zbavitëse në Politiko,(rimon me kliko, gliko, Raqi, Raqi kiriko) , Sokol Balla veshur me tatuazhe si një Kasandër moderne biseksuale, direkt nga muri kinez bombardon politikën e opozitës dhe politikanët e saj si në një dis reperësh të panjohur që shajnë gjithkënd të famshëm, me shpresë se dikush prej tyre do të gabojë ose aksidentalisht do t’i përgjigjet.
Nuk kursen as Presidentin e vendit apo kolegë si Bes Kallaku, për arsye që vetëm ai i di…
Sokol Balla ky orakull deledash, ky miniuragan Dorian, kjo furtunë në gotë, këtë të shtunë ka vendosur të shkatërrojë prej epiqendrës Politiko krejt armiqtë e Edvin Ramës, Rilindjes dhe të eleminojë politikisht kryetarin e Opozitës, “kamarierin me diplomë të dyshimtë” Lulzim Basha, Doktorin dhe presidentin Meta…
Brenda një të shtune si në një videoklip amator(vdes Koli për videoklipe e keni parë kur këndon Rion në Rio🤣🤣🤣) Kol Masturbatori do të shndërrohet në Kol Terminatori, t’i plotësojë 8 kushtet e reja padronit të mërzitur, t’ja hapë negociatat dhe t’ja shpëtojë qeverisjen e dhjerë në brekë…
Sokol Balla ti je një shërbëtor i pështirë i atyre që të kanë palluar në mënyrë figurative dhe reale.
Ti je një figurë mediatike e diskretituar me zë dhe figurë(Mbreti i Skypeland)
Ti je një filozof i mbetur në tentativë dhe një gazetar i shërbimeve sekrete.
Ti je një i dështuar që nga A-ja deri tek F-ja…
Ty ti kanë marrë të gjitha përveç lekëve, dashurisë më të madhe të jetës tënde, lekëve arsyes së vetme për të cilën ti zgjohesh në mëngjes dhe rri zgjuar vonë.
Mos ëndërro as ti as Alfred Lela se dikush me emër do të merret me ju do t’i përgjigjet me kafshim, kafshimeve tuaja, jo Sokol, koha juaj ka mbaruar, ju jeni në minutat shtesë dhe shumë shpejt do të jepni llogari përpara drejtësisë shqiptare për gjithë pagesat anonime, misterioze që sponsorizojnë rrogat tuaja, udhetimet rreth botës, luksin e shfrenuar deri edhe tatuazhet…

PS. Kujdes herë tjetër kur ulesh nëpër lokalet e Tiranës, kamarierët e ofenduar nga nënvleftësimi që i ke bërë profesionit të tyre mund të të sajojnë ndonjë rreng…

https://politiko.al/basha-ne-fatin-e-vet/

Hipokriti Balla duke ju lëpirë “kamarierit” Basha

Facebook Comments