Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Rasti unikal kur Shqiperia ka prej 6 vjetesh ne krye te saj si kryeminister Edi Ramen… me horrin e me antishqiptarin ne historine e vet… .te perfshire ne sa e sa skandale kombetare e nderkombetare e mbi te gjitha antishqiptare…dhe rasti kur nje drogaxhi e mashtrues ordiner e i lidhur me boten e krimit e skutat e erreta te politikes si Valdrin Pjetri kerkoj te behej Kryetar Bashkie me propozimin e mbeshtetjen direkte te kryeministrit Rama… jane te mjafta per cdo shqiptar te ndershem e patriot qe ti therrase fort ndergjegjes, llogjikes e gjakut te tij e per te thene njehere e mire MJAFT….Shqiperia mbi te gjitha…

Dhe eshte tamam koha e duhur per ta nisur nga Shkodra …pikerisht aty ku kemi nisur kaq e kaq ngjarje historike te kombit e te popullit tone ..dhe nuk eshte koha te presim vjeshten , as Shtatorin e 13 tetorin e Iliir Metes, as Spakun e ”perlat” e Soreces , as krijimin e Gjykates Kushtetuese, as shpalljen e rrezultateve nga nje mercenar i shitur ne KQZ me emrin Denar Biba, as ardhjen e Ambasadores se se amerikane ne Tirane, as qurravitjet e ambasadorit te BE…Borchardit po aty…. dhe .as doreheqjet e Valdrinit a te ndokujt tjeter pas tij si fjala vjen te Pjerin Ndreut ,Safet Gjicit, Valbones se Durresit a Rakip Sulit me shoke e shoqe qe mbine pas 30 qershorit ilegjitim te kryebanditit – kryeminister Rama …

Le ta nisim nga Shkodra … perzenien njehere e mire te kokes se krimit te organizuar politik, shteteror e qeveritar te kancerit te sotem te Shqiperise e te shqiptareve , te se keqes me te madhe te tyre historike deri me tash…Edi Rames,…
Le ta nisim nga Shkodra duke e bere shembull njehere e mire per gjithe Shqiperine rastin e pa precedent te Valdrin Pjetrit ..qe me te shkuar kriminale e me mashtrime e fallsifikime te dokumenteve shteterore kerkoj te ishte ne krye te njerit prej qyteteve djep te qytetarise e civilizimit, te krenarise e dinjitetit tone kombetar ne historine tone si komb e si popull…. sic eshte Shkodra…

Le ta nisim nga Shkodra antikomuniste e betuar dhe demokrate ne shpirt e ne gen…

Nga ajo Shkoder qe ne Janar te 1945 plasi Kryengritjen antikomuniste te Malesise se Madhe te udhehequr nga patriotet Prek Cali e Llesh Marashi…

Nga Shkodra qe ne Shtator te 1946 me Kryengritjen antikomuniste te Postribes te udhehequr prej Jup Kazazit e Osman Haxhise …beri te dridhen e te tmerrohen banditet e kuq te Shqiperise qe sapo kishin ardhur ne pushtet permes dhunes e terrorit komunisto- bolshevik…

Le ta nisim nga ajo Shkoder qe la pa gjume me nete te tera dhe ju paralajmeroi fillimin e fundit te tyre rraces se qelbur komuniste e antishqiptare qe ne Janar te 1990 me ato protesta te heshtura masive popullore qe synonin rrezimin e Bustit te Diktatorit kriminel e sadist sovjetik Stalinit idhullit te monstres kriminale shqiptare Enver Hoxhes..

Le ta nisim nga Shkodra e 2 prillit te 1991 qe ju pergjigj me flake e zjarr dhunes se bishes komuniste shqiptare qe sapo kishte nisur te merrte rrugen e Gremines …edhe pse Shkodra e shkodranet por edhe e gjithe Shqiperia ate dite fillim -prilli e paguan aq shtrenjte e me gjakun e 4 bijve te pa vdekshem te tyre …

Dhe tashme ka dhjetera e dhjetera aresye madhore qe jo vetem Shkodra por e gjithe Shqiperia duhet ti kepusin koken nje ore e me pare kokes se krimit Rames e pas tij radhazi edhe koke – e kembe mbajtesve te tjere po kaq kriminele qe i vene atij nga pas,..ne udhen e tij e te tyre te felliqur antishqiptare e ne luften e tyre te ndyre per pushtet e pushtetmbajtje permes botes se krimit…

Ikja nga syte – kembet e gati mbi gjysem milioni shqiptaresh nga Atdheu i tyre ne keto 6 vitet e fundit per shkak te pushtetit te tij represiv …si dhe kapja e mbajtja dhunshem e cdo hallke e segmenti te pushtetit qeverises etj …si …gjykata, prokurori, polici, media, pushtet lokal e qendror etj etj …pa mbarim, jane aresye madhore pse Rama duhet permbysur sot e jo neser..,,

Sepse …mbushja e Jugut te Shqiperise me varret e ushtareve greke…shitja e Ceshtjes Came, pazaret me Detin e Shqiperise,…..
ngjarja e rende e Bularatit, ngritja e permendoreve te pushtuesve e vrasesve serbo-malazeze ne rrethinat e Shkodres, shitja e nxjerrja e Kosoves si placke tregu permes tradhetive te denueshme rende ne bashkepunim me Thacet e Vucicet , vendosja e Traut ndares mes shqiptaresh ne rrugen e Kombit, operacioni i deshtuar Becheti qe do tu kushtoje shqiptareve plot 140 milion euro , PPP-te e tenderat hajdute te qeveritareve dhe ortakeve te tij ne krim e bashkeqeverisje , skandali i Unazes se re te Tiranes, prishja e stadiumit, teatrit ,bulevardit etj etj… zgjedhjet tipike moniste te 30 qershorit, helmimi me gaz vdekjeprures serb i protestuersve te opozites, skandali i pergjimeve te zgjedhjeve te shkuara bere publik nga BILD, e deri se fundmi poshtersia e ngritjes se nje Memoriali turk fantazem ne mes te Tiranes …jane shume me shume se shume nga ajo c’ka Rames vertet i ka ardhur fundi dhe i duhet lexuar pretenca e me pas duhet egzekutuar vendimi per denimin e tij kapital…sa me pare te jete e mundur… sepse demet kolosale qe ai e banda e tij i kane sjelle Shqiperise e shqiptareve ne keto 6 vitet e fundit jane te pa llogariteshme dhe me pasoja te renda e fatale per te nesermen e atij vendi e te atij populli …

Per te mos shkuar tek rastet e tjera flagrante e te dhunshme te tij ku fale pushtetit po kaq dhunshem e antishqiptarisht ky arrogant e delirant sa i pa ndreqshem po aq edhe i rrezikshem ju imponoj shqiptareve Ministra te Brendeshem si Tahiri e Xhafa te lidhur koke e kembe me boten e krimit…apo edhe mercenare te bindur partiake si puna e ketij lesh – Lleshit qe po helmon e gjakos popullin e vet…e per te mos vazhduar me Prokuroren kukull e loder ne duart e tij ..Arta Markun….per te cilen duhet vertet nje lloj Gjykimi special popullor…

Rama ju imponoj shqiptareve Kryebashkiake e Deputete imorale, drogmene, hajdute e mafioze …vjedhes votash e te pa fytyre si Shukriu, Roshi, apo edhe me keq akoma bandite e monstra te tilla si Qazua e Gjushi… Sadriu, Bushi, Pjerini, Paulini, Frroku, etj etj pa shkuar tek hijenat qe e mbajne ende ate ne pushtet e qe quhen Gjiknure, Rrahmane, Ulsi, Tualet Balla , Elisa Caushesku..Vasilika, Olta, Gjylameti…, .etj etj ..te cilet jane pa kaq kriminele sa kryekrimineli i tyre kryeminister…

Ndaj rasti i fundit i Edvine – Valdrineve …rast qe tregon hapur e qarte fare se Rama e mentaliteti i tij per te mbajtur me cdo kusht sa me gjate te jete e mindur permes bandave e banditeve, permes krimit e krimineleve pushtetin e tij antishqiptar e kriminal …as ka ndryshuar e as qe ka ndermend te ndryshoje as sot e as mot…

Rama eshte e mbetet po ai qe ka qene…koka e krimit e Valdrinet jane po ata qe kane qene pasuesit e tij kriminele ne rrugen pushtetmbajtese kriminale te tyre…

Ndaj Rama e Valdrinet duhen permbysur SOT e jo neser…ndaj sikurse jo me kot e thashe qe ne hyrje te ketij shkrimi – thirrje timin …le ta nisim nga Shkodra …sepse Shkodra kurdohere ka dhene prova fatbardhesie per Kombin e popullin te cilit i perket…sepse pas Shkodres qe ja mbylli dyert Valdrin Rames …. edhe Tiranes me pas duhet ti vije turp qe qeveriset e mban ne krye njerin prej mashave hajduto-korruptuese te pushtetit ne fuqi…palacon e sharlatanin , kelyshin komunist e sorrosianin e rrezikshem …provincialin keqberes Erion Veliaj…

Le ta nisim SOT me Shkodren pa pritur vjeshten e Bashes e te Opozites,, pa pritur Dekretet e Metes …pa pritur ti bien koqet Dashit ..pa pritur 13 Tetoret e cuditshem…pa pritur doreheqjet e krimineleve te Edvinit…e sigurisht edhe pa pritur nderkombetaret e leshit te tipit Palmer, Soreca, Borchard, Mogherini etj etj….sepse i zoti e di se ku i pikon Catia dhe po i zoti e nxjerr Gomarin nga Balta..ok…

Facebook Comments