Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Isuf Kalo ne librin e tij Blloku : kishim frike se mos na vdiste Enveri duke bere seks…

Hahahaha …sa kam qeshur …

Sot nder te tjera ne librin e piset te Doc. Kalos me titull Blloku …botuar pjese -pjese ne gazeten e Bllokmeneve me emrin Panorama …lexova disa detaje intime e private prej jetes se Udheheqesit tone te madh…te lavdishem e mesuesit tone te pa gabueshem …Enverit…

Keshtu …Kalua nder te tjera rrefen se si ai , doc. Fejzi Hoxha e Sulua qe e ruante deri edhe poshte krevatit …nisur nga semundjet e kombinuara qe Udheheqesi kishte …Diabet & Zemren ….ishin teper te shqetesuar e kishin frike se Enveri mund t’ju vdiste gjate kryerjes se aktit seksual me Nexhmijen…

Por jo ore njerez joooo ” shyqyr zotit” .. asgje nuk ndodhi edhe pse nje zot e di nese Komandanti dhe Komandesha kishin maredhenie seksuale apo jo… pas lindjes se tre femijeve e sidomos pas infarktit te rende akut te miokardit qe i ndodhi Diktatorit me 1974 ….. kur ishte 66 vjecar…

Pu pu pu …cfare hallesh paska patur Partia o njerez e ne ankoheshim e benim gam – gam pse nuk kishim te hanim, te visheshim e pse gdhinim e ngrysnim neper radha…ptu ptu ptu…e jazek na qofte…

Sidoqofte paskemi qene popull e vend me fat qe Udheheqesi nuk ngeli e nuk na vdiq mbi ose siper Nexhmijes…sepse gojet e liga thone qe jo nje por disa te tjere qe mbanin Dylbere djem te rinj e te bukur ne ate kohe si Enveri…paten vdekur ne rethana misterioze pikerisht mbi e siper Enverit …edhe pse nuk ishin as me Diabet e as me Zemer…

…Dhe fjalen e kam kur AI …u be i pari i vendit e kur i priste shpata ne te dyja krahet e askushi nuk guxonte dot me te rremonte ne jeten e tij private, intime e seksuale.. e sa Dulla , Dem, Hysa e Xhafa ..paten ikur per lesh ne ate kohe o milet….

Nexhmije rri urte se paske qene me fat se po ti kishte ndodhur gje Enverit siper teje …nje zot e di se ku do perfundoje ti …ndoshta edhe mund te kishe te njejtin fat te keq me Dullen e shkrete qe shkoi per Vetulla e nxorri Syte…pa menduar dot kurre se sa shume vlente Bytha e Komandantit…aq sa i mori deri edhe jeten…

O Cufe …po aman ore me qafsh …po si nuk na the njehere ore burre i dheut…po Prezervativ a Condom …nuk e di si i thoni ju te mjeksise ”maskes mbrojtese te atij mikut” …a perdorte gje ki Enveri yne mo….?

I punonte Komandantit o Cufe apo jo….se per Nexhin thone qe i punon akoma edhe sot e kesaj dite……..apo ke ndermend te na i thuash ne ndonje liber tjeter apo… edhe kjo eshte Top sekret shteteror ?

Facebook Comments