Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Pasi lexova nje ”shperthim emocional” tendin ne rrjetet sociale moj goca e Fatmires ..ku sulmoje viziten e Presidentit Meta ne Tropoje dhe ankoheshe publikisht se per te vajtur e per te vene nje tufe me Lule ne shtatoren e Babait tend te nderuar atje Azemit…nuk te paskan lene Partia apo Presidenti… te bej me dije per sa me poshte se….

Ai femije qe i do dhe i respekton Prinderit e vet ashtu sic ata e meritojne ..ne te gjalle apo pas vdekjes se tyre nuk pyet per ta shfaqur respektin, nderin e mirenjohjen ndaj tyre per askend ne bote…e jo me per partira e lidere, politike e politikane…..e aq me pak per Lejet apo Ndalimet e tyre…

As nuk i merr leje Partise e as pyet me pare Liderin e saj….. nese ta ndjen shpirti e zemra ti respektosh e tu vendosesh tufa me lule atje ku prehen apo edhe atje ku jane qofte edhe figurativisht mund te shkosh ne cdo ore te dites e te nates…pa pyetur as Meten e Ramen e as Berishen e Lulin … as PS as PD o e as LSI e Mones e as edhe Bindjjen e Patozit e te Jozefines o Rudina ok…

Nuk ka Parti e Lider te te ndaloje moj goca e Fatmires …qe politiken e ben sic te thote jot eme…e mbiemrin kerkon ta mbash sic nuk e meriton absolutisht…

Gjithesesi mendoj se sot per sot Azemi do te ndihej shume here me i respektuar me viziten, nderimin e tufen e Luleve qe i vendosi Presidenti i Shqiperise Meta se sa me vajtjen tende hipokrite e te neveriteshme perpara shtatores se tij…

Sidomos qendrimet, veprimet e ”fjalimet e tua gjysmeshqip ” ne parlamentin e Rucit e te Rames…si dhe sulmet e bera regullisht prej teje keto kohet e fundit kunder Opozites, PD,..Bashes e Berishes me shoke si dhe mallkimi qe ju bere shqiptareve qe nuk vajten te votojne Partine tende te Re me 30 gershor….te siguroj se me shume do e benin me turp Azemin e do ta poshteronin e ofendonin se sa do ta nderonin e respektonin pavaresisht se ti ende e me kembengulje insiston qe je …Bija e tij…

Veshtire per ta besuar Rudina…pasi populli thote gjaku s’behet uje…dhe beme Baba te te ngjaj…

Por ti me se shumti per te mos thene komplet fare gjakun e bere uje mocali e per te ngjare i ngjave sat eme …e kerkund mikut tone te mire e te pa harruar Azemit…ok …

Ndaj nese kembengul e pretendon se Baben tend e do ende e kerkon ta respektosh …bujrum e shko sa here te ta ndjej shpirti e zemra ne Tropojen e tij e mos prit as urdhera e as ndalime Partie ok…

Ndaj kam bindjen se kete radhe ta paskan shkruar gabim e shume shemtuar fjalimin o Rudina…ndaj dhe ti e lexove kaq keq …

E. megjithëatë….lum si ti per mendjen qe ke…

Facebook Comments