Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Te gjithe atyre lloj kryengritesish qe ishin prekur e rrevoltuar aq shume ndaj shkrimit tim te djeshem me titull Pashaportizimi….dhe te cilet ishin ofenduar shume pse ju a kisha quajtur ”ajken” e tyre Elisen Ulsiun, Taon e Rudinen katundare ju bej me dije se….

Per fatin tone te mire e per fatin tuaj te keq kerkesa juaj per Pashaportizim per te jetuar ne Tirane apo ne cilindo qytet tjeter te Shqiperise nuk u morr parasysh e as ne konsiderate …

Per cdo ankese apo pa kenaqesi qe mund te keni mund ti drejtoheni Kolegjit Zgjedhor ose KQZ se Denar Bibes …po ju lutem mos depozitoni nga 2 apo 3 kerkes-ankesa vetem nga i njejti person pasi vetem 1 e tille lejohet ok…

Nderkohe ju sqaroj se sa te kem fryme, personat e permendur me emer ne shkrimin tim te cilet per mua e per cdo shqiptar te ndershem perbejne rrezikshmeri te larte sociale, komunitare, shoqerore e kombetare etj do te vazhdoj ti etiketoj perhere si te tille…katundare te trashe e te ligj….shqiptare te keqinj e frymore te bezdishmem, te neveritshem, te perbuzshem e te shpifur ok…

Per te gjithe ata qe me njohin , me lexojne e me ndjekin sqaroj se…kurre nuk e kam zakon a ne natyre timen te fyeje, te ofendoje a te perbuz njeri per shkak te origjines, bindjeve, besimit fetar a ngjyres se lekures ashtu sikurse kurren e kurres nuk i kam thene deri me sot Derrit – Daje ok.,..

Nderkohe qe kurre ne jeten time as kam percmuar e as kam per te neperkembur askend….pervec atyre qe i kane bere e i bejne keq kombit e popullit tim…

Perkundrazi respektoij ne maksimum origjinen e cdo kujt, besimin fetar te gjithkujt e ngjyren e lekures se cdo njeriu dhene nga Zoti…sikurse po kaq mire dij te bej dallimin mes njerezve normale e atyre lloj njerezish me fytyre e mendje kafsherore perfaqesuar nga Tao, Ulsiu , Rudina, Elisa , Gramozi , Edvini juaj etj etj ok

As kam qene e as mund te jem dot kurre rracist sikurse me ”akuzojne” kryengritesit e Partise se Taos .Ulsiut e Elises por edhe mercenaret e paguar ”demokrate” te Rudines me shoqe sepse origjina, soji, xhinsi, geni, formimi im, civilizimi e qytetaria ime…kultura, dijet ,patriotizmi, respekti, dashuria e mirenjohja per njerezit e per kombin e popullin tim nuk ma lejone kurresesi nje gabim te tille e te pa falshem njerezor…

Ndaj shoke kryengrites ngushellime te sinqerta per zbulimin pa dashje te origjines suaj te vertete prej katundaresh te trashe sa me s’ka… dhe… ju bej me dije se …

Era e Cjapit hiqet vetem me Klor….Gishti i bere pis me 30 qershor …pastrohet me Alkol…Vota …qe pas publikimeve te Bildit nuk kushton me 50 euro por shume here me shume se aq……e moret vesh tani qarte fare se per ke lloj katunaresh e kisha llafin une…pikerisht per katunare injorante , te djallezuar, perverse e te rrezikshem te seres suaj mjerane si puna juaj…qe nuk e di pse mua me pelqen ti etiketoj katunare-kryengrites me urdherin e Liderit e te Partise…me porosi te Udheheqesit a Komandantit quajeni si t’ju doje mendja juaj gjysmake ok…ndaj…

Te rroni vete, t’ju rroje katundi e t’ju rroje Partia me gjithe udheheqesin mendje – brekushe ok..

Sa per kujtese ….kryekatundari e idhull i Liderit tuaj…Haxhi Qamili ishte prej fshatit a katundit Sharre prane Tirones ok…

Facebook Comments