Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

…Me ne fund !

Sot me 1 korrik pas Referendumit te djeshem Atdheu im ka gdhire me i paster se kurre…

Dhe Shqiperine e kane pastruar po vete shqiptaret pa qene fare nevoja per nderkombetaret madje as edhe per ushtrine Xhackes qe mbledh pleherat e bregdetit ne Adriatik e ne Jon…e as per vullnetaret e Lali Erit me qese nder duar…as per nxjerrjen e ushtrise prej presidentit Meta per te ruajtur zgjedhjet e per te shmangur luften vella vrasese mes shqiptareve qe mbolli politika me Ramen ne krye …dhe pa qene fare nevoja per me shume te arrestuar e te burgosur prej policise gaz-hedhese te Lleshit e madje pa sa nje te ndaluar te vetem per te dale nga Shqiperia e per te hyre ne USA apo ne vendet e BE sic kercenoi xhelati Edvin…

Shqiperia nga sot e mbrapa do te vazhdoje te gdhihet te pakten shume here me e paster prej llumit te ndyre te politikes e te politikaneve te saj zhulanjose …ndaj te Faleminderit populli im…

…Sepse sot me 1 korrik bota mesoi zyrtarisht se Gisht-ngjyrosurit perbejne vetem 21 perqind e shqiptaret e pa -perlyer jane ne masen e 79 perqindeshit…

E nga sot e mbrapa bota do qeshet edhe me shume akoma kur te mesoje ”qyfyre te reja nga rregjimi qyfyr”…si fjala vjen deklaraten e krye-parlamentarit krye-kriminel Ruci se….ne Shqiperi nuk ka burre – nene qe te mundesoje rikthimin e diktatures….apo ate te krey ministrit krye horrr se…fitoi Shqiperia europiane qe duam ne.,,,,apo ate te zv.kryeministrit me te shkurter ne Planet …Brace ziut se…ky ishte Superkonfirmim i triumfit tone politik…etj etj…

Bota do zgerdhihet kur te shohe se si nga 5.900 votues ne Uren Vajgurore te origjines se Lali Erit ….fituesi i partise se Rames ka marre 7.800 vota….apo kur te mesoje se kandidatja e Librazhdit apo edhe ”trimat” e Bashkive te Vlores, Korces, Kruje etj i kane rimare mandatet e tyre edhe pa u bere votimet fare…

Pa mberritur deri ne Tepelene ku Bisht – Pellumbi i Partise ….Termeti ka shkaktuar termet te vertete teksa ka fituar me 97.8 % te votave…

Cfare nuk po bejne Gisht – ngjyrosurit per te pastruar gishtat e per te shpallur fitoren …por ahaaa nuk i le dot pjesmarrja…ajo kokederre po aty se aty mbeti perfundimisht …21.6 %…

Po zbrazin nje kuti e po mbushin tjetren,,,po ju dalin flete votimi me shume se sa votues….po rrisin artificialisht perqindjen e votuesve sa ne nje bashki ne tjetren…po e quajne humbjen pa ju ardhur turp fare fitore….por prape se prape Ahhhhaaaa ….pjesmarrja….ajo ju ngec ne fyt si Hale – Peshku…

Morepo fusni brenda ke te doni….Arten e Doniken, Irisin e Iven, Rudinen e Enin …Spirokalin e Vasiliken…merrini e futini ne kuti te gjalle ashtu sic jane ….Fevziun e Albanin, , Laertin e Pezen , Lorencin , Meron e Muterat Nano…Mucin e Fatosin…Artanin e Canin… perfshini edhe komplet KQZ e Bibes e Kolegjin zgjedhor po te doni… shtoni uje e shtoni miell duke perzjere ne kutite tuaja shterpa edhe krundet nderkombetare me ne krye Palmerin e duke vazhduar me Mogherinat e Sorecat, me Borchardet e Leylan e rruges se Elbasanit.,..me Hanin, Fleckenshtainin , Junkerin etj etj…morepo edhe sikur ta benit edhe njehere te ri e 20 vjecar edhe vete George Sorrosin …kete radhe Grushti i shqiptareve ndaj jush eshte aq i forte sa vertet nuk ka Burre – Nene t’ju riktheje ju serisht ne ring per te vazhduar betejen….

Nuk ka perendi qe ju ben me dot derman…morepo as Kar-lo Bollino gagaci …as ai shemtaraqi i lindur i Top Ch…Muhamet Veliaj …as”dedektivi” i Rilindjes Artan Hoxha…as vete Tv Klani, Vizion plusi, Report tv, News 24 , Top Ch…Rtsh e Gellcit etj etj…as Merua e Tema e tij e pjerdhur e as Provokacja e Govorit Moskva…jeni thjesht te vdekur te pa kallur…dhe vetem kaq…

Jane 80 % e shqiptareve qe ju thane JO…ndaj mos u lodhni me kot se numeruari e as se shtuari vota e perqindje …numeroni e lexoni , perktheni e kuptoni sic duhet kete lloj perqindje Bojkoti te pa meshirshem te shqiptareve ndaj jush …dhe vetem atehere …nese ju kane mbetur ende dy fije mend e dy gram tru ne koke do te mund te gjeni sadopak paqe e qetesi me veten tuaj…ok…

Shqiperia ju sikterisi …ju Bojkotoi,,,ju injoroi koke e kembe …kjo eshte e gjithe historia e 30 qershorit tuaj te turpshem….te tjerat nuk kane me asnje lloj rendesie fare …ndaj ndaloni maskaraden sharlataneske qe pervec gishtave tashme po ju ngjyros e po ju ben pis edhe me shume koke e kembe…pa folur per fytyren qe ju a ka nxirre sa me s’ka prej kohesh…

Fitoi Shqiperia …humben Gishte-ngjyrosurit!

Facebook Comments