Nga Dritan KABA

◾◾◾

Ju që merreni me flamurin grek, padashje po bëni lojën e Ramës. Ai e ka nxjerrë vetë atë foto, për ta përgënjeshtruar më vonë. Në krahun tjetër është flamuri shqiptar. Jemi në një zonë minoritare edhe nuk ka asgjë të ketë flamur grek aty.

Ai pas kësaj do nxjerrë foton e plotë e do thotë ja me çfarë merren.

Merruni me vjedhjen e zgjedhjeve dhe bashkëpunimin e bandave me qeverinë.
Merruni kush do i paguajë ato 126 milion dollarët e Becchettit.
Merruni me veprën korruptive të Unazës së Re.
Merruni me tenderin korruptiv të OST.
Merruni me mega aferën e Milot-Balldren, rrugën e Arbërit dhe atë Orikum-Dukat.
Merruni me koncensionet në shëndetësi.
Merruni me tenderat “sekrete”.
Merruni me bandat që drejtojnë emërimet e deputetëve, kryetarëve të bashkisë, administratës.
Merruni me kthimin e policisë në një armë në dorë të juntës së krimit.
Merruni me bashkëpunimin e oligarkisë me krimin e organizuar për të mbajtur në pushtet këtë bandë të paaftësh dhe hajdutësh.
Merruni me kthimin e mësuesve, infermierëve dhe punonjësve publikë në mbledhës votash për Rilindjen e krimit.
Një lutje, mos u merrni me atë që realisht do Edi!

Facebook Comments