Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Nje JO e forte dhe e pa revokueshme …dhe nje grusht i forte turinjve per banditin kryeminister te Shqiperise Rama e per qeverine e tij kriminale dhe antishqiptare ka ardhur tashme pothuajse zyrtarisht nga Brukseli …

Lajmin e mos hapjes se negociatave te Shqiperise me BE e ben sot publik gazeta me e madhe dhe prestigjoze austriake Die Press e Vjenes e cila nen titullin Drite e kuqe per Shqiperine …publikon zyrtarisht edhe pse para kohe ate c’ka ne fakt eshte vendosur per Shqiperine e fqinjen e saj Maqedonine e Veriut …

Shihni protestat ne Tirane …dhe vleresoni reagimin e qendrimin skandaloz te Qeverise e te kryeministrit Rama ….dhe pastaj gjykoni vete nese vertete ai vend e ajo qeveri e meritojne nje hap te tille nga KE dhe vete BE…shkruan nder te tjera prestigjozja austriake…

Duket se me te vendosurat e kesaj JO-je te forte ndaj Shqiperise e jo per faj te vendit a popullit te tyre por krejtesisht per faj te nje kryeministri arrogant e bandit e te nje qeverije mafioze e kriminale e ardhur ne pushtet me vota te vjedhura e te blera…kane qene Franca e Hollanda e pas tyre JO-se i jane bashkuar edhe Gjermania e Danimarka …madje parlamenti danez qe mblidhet neser me 5 qershor pritet ta deklaroje hapur e publikisht qendrimin e vendimin e tij per ceshtjen ne fjale….

Ne faqen zyrtare te EU ..tek flitet per politikat e saj te zgjerimit …thuhet nder te tjera se as Greqia e as Belgjika nuk jane dakord per hapjen e negociatave me Shqiperine nderkojhe qe Greqia eshte shprehur PO per Maqedonine e Veriut…

Ende te lekundura ne qendrimet e tyre jane Spanja e Suedia te cilat pritet ti bejne zyrtare qendrimet e tyre ne fund te Gushtit ose ne javen e pare te Shtatorit…

Vec kesaj Keshilli i Ambasadoreve i cili ja dorezuar sot Komisionerit Johanes Hahn vendimin e pergjigjen e tij te mesiperme …ka konfirmuar gjithashtu se KE ka marre zyrtarisht tashme edhe vendimin e kerkesen zyrtare te Hollandes e cila para pak ditesh permes votimit pothuajse unanim te Parlamentit te saj ka kerkuar ri-kthimin e vizave per Shqiperine e shqiptaret …c’ka do te thote se ne rast se kjo gje miratohet atehere shqiptareve te cilet levizin lirisht e pa viza ne te gjitha vendet e BE qe prej 2010 …do tu ndalohet e nderpritet zyrtarisht ne vazhdim nje levizje e tille e lire europiane…
Me keq e me zi nuk behet dot me o shqiptartet e mij te mire …dhe keto peshqeshe ju a beri AI te cilit i dhate vete e me deeshiren tuaj 1 milion votat tuaja…
Ja dhate apo ju a vodhi,,,ju a bleu e ju a grabiti kete ju takon juve e vetem juve ta gjeni …
Fakti qe ende vazhdoni e mblidheni me karrige ne dore e nder bythe ne mitingjet e tija banale e perverse dhe gajaseni me humorin e tij kinez e batutat e kohes se qepes e barcaletat e dala boje e pa kripe … me shtyn te besoj ate thenien e fameshme se sipas kokes edhe kapelen dhe se cdo popull e merition ate qeberi qe ka mbi krye …

Ndaj po te drejtohem edhe njehere publikisht ty kryeministrit me famekeq te Shqiperise e te shqiptareve te gjore duke te thene….ktheji andej per nga i ke nisur , derguar e degdisur emisaret e tu bastarde te tipit Tao me shoke e mos ju harxho me grushta parate shqiptareve per shpenzimet e tyre sa ne Amsterdam e Bruksel po aq edhe ne Paris e Berlin…
Ktheji …Rucet e Rudinat…Ballat e Pallat…ndalo mashtimet e genjeshtrat e Spiro-kaleve e Oltave…kyci abuzimet e pelivanlliqet e mashtruesit ordiner Erion Veliaj …se po ju ben nje dem te pa llogaritshem Shqiperise e shqiptareve … e mbi te gjitha …po i hap edhe me shume gropen vetes tende te parit …

Shqiptare….mos u genjeni e mos u mashtroni me kaq trashe …Europa ja dha zyrtarisht Banditit Rama pergjigjen qe sot JO …negociata me te e JO negociata e asnje hap perpara me qeverine e tij antishqiptare e antieuropiane ndaj….c’prisni me?

Rrezoheni qe ne protesten e paralajmeruar te radhes me 8 qershor e mos flini gjume e as mos vazhdoni te beni serisht xhiron tradicionale ne Bulevard …Kryeministri-Parlament e Selia e PD… rrezoheni tani sa hekuri eshte i nxehte ….mos e lini per me 30 qershor se deri atehere druaj se do te duhet te derdhet gjak i pa fajshem shqiptaresh per te larguar nje te cmendur e nje te marre qe nuk di as te shohe , as te degjoje e sigurisht as te kuptoje e as te hape rruge…

30 Qershori mos ardhte kurre me Ramen ende ne krye…

Facebook Comments