Nga Elio LAZE

Pas votimit per eurodeputete u mesua se raportuesi per Shqiperine, z Knut Fleckenstein nuk ka marre nje mandat te rradhes per ne PE.
Bera nje reagim ku ne formen time shpreha kenaqesine e moszgjedhjes se z. Knut.
Por kjo gje paska merzitur z. M…ero.
Gazeta Tema e paska bere lajm, reagimin tim dhe te shume te tjereve. Jam etiketuar si nje funksionar i larte politik i LSI dhe qe kenaqesia qe shpreha eshte si pasoje e “mllefit” qe ne paskemi qe Knuti ka raportuar pozitivisht per Shqiperine.
Keto lloj lidhjesh mund t’i beje vetem nje mendje diabolike si e M…eros.
Kenaqesia ime eshte per faktin qe nje nuk do te kemi me ne PE, nje Eurodeputet raportues per Shqiperine, qe pervec se ka fjetur ne Rogner dhe ka kaluar mbremjen me vajza te derguara nga partia Socialiste nuk ka bere asgje per kete vend.
Ku i kishte syte dhe veshet Knuti kur Shqiperia u kanabizua? Kur Xibraka dhe Hasi furnizonin gjithe europen me kokaine dhe heroine? Kur korrupsioni dhe vjedhja qeveritare kaloi kufinjte europiane dhe perfundoi deri matane oqeanit. Kur qytetaret e ketij vendi vrane veten se skishin buke thate per te ngrene. Epo ndjese. Kjo nuk me duket si progres fale qeverise por si regres me firme dhe vule te kryeministrit.
Une nuk besoj qe nje Juncker qe rri tap ne alkol gjithe kohes mund te gjykoje sakte. As qe nje si Mogherini mbesa e se ciles eshte arrestuar si pjesmarreseve ne klane mafioze te thote ndonje gjys fjale per shtetin bande qe na drejton. As qe Knuti pasi ka kaluar netet e zjarrta ne Rogner te jete objektiv.
Me pak fjale, ky eshte shkaku dhe motivi i gezimit tim publik.
Por kjo gje shqeteson M…eron. Per te disaten here ky person qe kaloi ne “orgazem” kur gjeti fotot e Greg Rames te shtruar ne spital, apo foto te funksionareve te sotem te PS te veshur me minifunde dhe cicore, apo te deklarates se Rames qe nuk njihte atesine e femijes se vet, duke u shnderruar ne mbrojtesin me te madh te kryeministrit, merret me mua.
M…ero, une nuk e vura emrin tim si punonjes i administrates. As si funksionar i LSI, pasi nuk
jam. Nuk jam as funksionar, as i zgjedhur, as i emeruar apo votuar.
Por kete ti nuk e di. Emri im te lidhet me ate godine dhe ti vjell. Vjell ne formen tende.
Mua nuk me dhimbset kryeministri. Madje as partia qe kam mbeshtetur. As Luli. Me dhimbset vendi. Vendi, te cilin fale Knutrave dhe Mutrave kryeministri e mori ne qafe dhe e beri gazin e botes. Por ti nuk e sheh kete. Per ty mjafton te te ngrohet xhepi nga “llovet” qe merr posht e perpjet me bekimin e Rames, dhe cdo gje te duket e bardhe dhe cdo oponent te duket i zi.
Une do vazhdoj ta dua vendin tim.
Po ti, kur te ike Rama, ku do kapesh?

Facebook Comments