Nga Genc SHKËMBI

Rama: Mos shkoftë puna deri në pikën që të turpërohemi si popull (balkanweb)

• Po a ka me turp se te detyrosh 500 mije Shqiptare te marrin rruget per ne azilet e Gjermanise o ndyresire ?

• A ka me turp se te futesh ne burg ata qe shesin spinaq e te lirosh nga burgu Lul Berishën o kriminel

• Po a ka me turp se të hash mut ne studion e CNN e me pas te paguash qindra mijra dollare per te takuar Trumpin o pleher.

• Po a ka me turp se ti falesh det e varreza Grekut…dhe te ideosh ndarje te Kosoves o mut muti.

• Po a ka me turp se të shtrosh 2 km rruge me 40 milion euro e ne spitale mos kete as shiringa o hajdut.

• Po a ka me turp se të shohesh kalamajte e shkollave 9 vjeçare te pijnë hashash sheshit o mallist.

• Po a ka me turp se të kesh dy ministra te akuzuar për trafik narkotikësh e ti mbrosh me drejtesine e perdhunuar o hale.

• Po a ka më turp se të pozosh bythjashte plazheve te Frances..dhe me pas bashk pozuesen tja japesh per grua nje mishi me dy sy..te cilin me pas e ben edhe minister…o i degjeneruar.

• Po a ka më turp se të akuzosh babain se të ka mbarsur gruan o shtazë.

• Po a ka më turp se ti drogosh rrahesh e nxjerrësh në rrugë lakuriq o pusht.

• Po a ka më turp se të shkosh ne samitin e NATO-s me atlete të bardhe e në funeralin e Hajdarages me çitjane o skizofren.

• Po a ka me turp se te mos mbash asnje gërmë nga ato që ju premtove 1 milion kokmutërve që fluturuan me presh në bythë e të votuan o mashtrues.

#RamaVdisFacebook Comments