Nga A.R.DOSTI

Ka refuzuar te dale ne fotografi me kreret e shteteve te Sllovenise e Kroacise …Pahor e Kitarovic por edhe me mikpritesin e tij …Presidentin e Shqiperise ….Meta …serbi i shumeperfolur Vucic…ne samitin nderkombetar te Brno-Brijunit qe u mbajt ne Tirane…

….Me godisni e me vrisni e megjitheate une kurre nuk kam per ta njohur Kosoven…keshtu ka deklaruar Vucic…

Shqiptaret nuk dua ti kem kurre fqinje e jo me qytetare te shtetit tim…ka thene serbo boshnjaku qe eshte ne krye te Bosnje – Herzegovines …Dodik…

Serb te mire e ka quajtur qelbesira Lorenc Vangjeli …kriminelin e vrasesin Vucic…nderkohe qe i pa pergjegjeshmi yne president Meta …ka shtuar se fola me Dodik dhe me tha se i kishte pelqyer shume Shqiperia e se ne vere ai do te vije ketu tek ne si turist …[?????]….

Sa pa dale FB… budallain e njihte vetem vetja e shtepia e tij…ka ironizuar dhe e ka ofenduar drejtepersedrejti kryeministrin e Kosoves – Haradinajn …i” mencuri” yne fejsbukist – kryeminister …Rama

…Dhe ne nje vend ku drejtojne e qeverisin antishqiptaret e tradhetaret o Shqiperia ime keshtu do te ndodhe se s’ben…ndaj dhe miqte e tu do te jene kurdohere Armiqte e tu te betuar e shekullore….ata qe te coptuan e te ndane , ata qe te prene e te vrane, ata qe te grabiten e te percane , ata qe te kane shitur e po te bejne hatane…

….Jo me kot aty ne ate vend e ate toke ka dekada qe rri si Krye-mik …gjarperi grek Janullatos prej bekimit te te cilit ne krye te asaj Shqiperie kane qene radhazi Berisha e Nano, Meta e Majko….Ruci e Rama…etj etj…

Jo me kot ate vend e vizitojne e priten si miq e me tapet te kuq Neperkat e terbuara antishqiptare Patriarket e Moskes e te Beogradit … dhe miqte per koke te Putinit e Milloshevicit…Kirili e Irineji..

Jo me kot ne ate vend mik nderi e i ftuar special i Keshillit Kombetar te Mbrojtjes e te Sigurise se Shqiperise ne kohen e Berishes ka qene serbi i oborrit te Milloshevicit….famekeqi Fazllic…

Jo rastesisht Tiranen e perdhosin e ndyjne dhe e qelbin me viziten e tyre aty…armiqte e betuar te shqiptareve Vucici e Dodiku…

Jo me kot …miqte – armiq te Shqiperise e te shqiptareve jane ftuar, pritur e nderuar e madje edhe dekoruar nga Antikapatet tane mendore presidenta kryeministra ..e kryebashkiake …regjizori Kosturica, kengetari neofashist grek Sfakianakis… e deri tek maqedonasi Gruevski qe ”si rastesisht” porten e arratisjes se tij prej Maqedonie e gjeti hapur pikerisht ne Tiranen e Edi Rames…

Dhe jo rastesisht ne Tiranen – kryeqytet e simbol kombetar te shqiptareve qendron , punon e jeton nje kryetradhetar e nje ”hero ” i serbeve sic eshte Baton Haxhiu …keshilltar personal i kryeministrit Rama e nje nder ideatoret e ndarjes e coptimit te Kosoves …

Ndaj dhe tradhetari e antishqiptari president i Kosoves Thaci e ka Tiranen si konakun e tij te dyte….e Haradinaj eshte jo fort i mirepritur e tash po e quajne edhe per budalla vetem e vetem pse po guxon kombetarisht e nderkombetarisht te mbroje vendin e popullin e tij nga ujqerit antishqiptare Rama – Vucic – Thaci e Mogherini…

Dhe Tiranen tone o bashkeatdhetaret e mij radhazi e kane vizituar e perdhosur bashke me ftesen e tradhetareve shqip foles e gjakprishur qe ti sot i ke ne krye te shtetit, qeverise e parlamentit tend edhe neokomunistja italiane , mikja e ngushte e ruso-serbeve dhe armikja e terbuar e Shqiperi-Kosoves …Mogherini … qe paturpesia , injorimi, fyerja e cinizmi ndaj shqiptareve i mberrin deri aty sa te deklaroje publikisht se Qeveria e Rames eshte nder me te mirat ne Europe sikurse edhe nje qelbesire e BE me emrin Fleckenshtejn…apo edhe pijanecet Juncer , Han …etj etj….

E pak me pare konak i rehatshem ishte Tirana e shqiptareve edhe per nje Ambasador aziatik qe perfaqesoi ne menyren me te turpeshme ne historine e maredhenieve amerikano -shqiptare …mikun e aleatin me besnik tonin USA… e qe quhej Donald Lu…apo po aty ne Tirane ngriti Vilen e saj e u be si ”pa dashje ” me ca euro e dollare me shume ne llogarite e saj bankare ne Luksemburg e Zagreb… edhe kroatja – ambasadoreshe e BE kokekuqja Vllahutini…

E po aty ne Tirane e mes jush jane o shqiptaret e mij edhe ata qe po e mbajne ende ne kembe qeverine e ndyre e antishqiptare te Rames…..ambasadoret e OSBE -Bochardi e kolegu i tij i BE- Soreca…

Sa shume miq-armiq ke patur e ke o Shqiperia ime …sa shume gjate historise tende te trishtueshme pikerisht ata ta kane ngulur te paret thiken pas shpine o populli im…

E sigurisht te ndihmuar ” nga mikepritesit ” e tyre ….shqiptaret ne pushtet e me pushtet qe here kane qene presidente, here kryeministra e here ministra te jashtem apo edhe kryebashkiake…por te gjithe e mbi te gjitha kane qene Antishqiptare…

Gjithesesi eshte fakt qe…ne nje vend ku drejtojne e qeverisin Tradhetaret ….miq do te jene jete e mot Antishqiptaret…ndaj mjere ti o Shqiperi e mjere ju o shqiptare …

Facebook Comments