Nga A.R.DOSTI

…Nje vend ku Festen e Pashkeve ta urojne kriminelet e djeshem te llojit te Gramozit me shoke qe hodhen ne ere me dinamit te gjitha kultet fetare, shkuan ne litar e plumb gjithe sherbestaret e Perendise dhe e shpallen veten te vetmit Ateiste ne bote…

Ku kryeministri eshte nje i semure pathollogjik e nje i cmendur kronik qe mbledh reth vetes karrigexhinj pa hesap e i genjen e i mashtron permes batutave te tija ordinere e i veshur me brekushe tallet me ta here duke i quajtur europiane e here injorante …dhe ju thote se nga pushteti do te iki kur dua une e jo kur te me thoni ju…

Kur ministri i brendshem qe mbyt me gaz e me helm popullin e vet gjen guximin e kurajon te deklaroje se grabitja banditeske ne mes te dites me Diell ne Aeroportin e Rinasit nuk cenon sigurine kombetare te vendit dhe se….parate e vjedhura edhe mund te jene djegur…

Kur ministrja e mbrojtjes deklaron publikisht se per nxjerrjen e ushtrise ne mbrojtje te aeroportit [ lexo ne mbrojtje te bandito-hajduteve te qeverise ku ajo vete ben pjese]…nuk pyes e nuk i marr leje as Presidentit e as Komandantit te pergjthshem te F.A te Shqiperise….por vetem Kryeministrit tim….

Kur zv.kryeministri Brace me gjithe keto halle permbi supe qe ka vendi e populli i vet ….gjen kohe edhe te zihet e kacafytet neper fb -kera …sepse komentuesit i shajne Juventusin e tij e te Edi Rames…

Kur per kryetar bashkie te Tiranes gjen guximin e kurajon te kandidoje ish bashkepunetori me i ngushte i Rames e i partise se tij ne pushtet … Kokedhima…ai qe vodhi e beri baterdine andej nga Jugu i Shqiperise e ai qe ende vazhdon te merret me grabitje e tregeti ilegale Ikonash e Artifaktesh …

Kur nje provincial i neveritshem e qe ende vjen era Vajguri… me emrin Erion Veliaj…guxon e i quan tironasit e banoret e kryeqytetit Shpellare…

Kur nje nenpunes i tij me emrin Blendi Gonxhe kercenon ne shtratin e vdekjes djaloshin adoleshent viktime aksidentale rrugore e nje gazetareje te kazanit e tepsise se pushtetit te quajtur Mira Kazhani ….

Kur koke-pa forma i Librazhdit deklaron publikisht se deputetja hollandaze qe i kerkoi parlamentit te saj rikthimin e vizave per Shqiperine…eshte shoqe e ngushte e Bashes…

Kur Spiro-kali vazhdon ti quaje me perbuzje protestuesit anti Rama si antishqiptare, antieuropiane e theqafsa….

Kur pas Partive te Ngjeles, Kokedhimes, Frymes demokratike te Bamirit e Libres se Blushit ….mendja djallezore e Edvinit qe gdhihet e ngryset nen moton neveritese Perca e Sundo …ja tek polli enkas per Rudinen …edhe partine e re Bindja….

Kur Mona betohet per koke te kalamajve se nuk ju ka vjedhur shqiptareve as edhe nje qindarke…si dhe hedh e sheh Filxhane fallxhoresh per te gjetur saktesisht fatin se kur do rrezohet Rama e kur do vije ajo ne pushtet…

Kur Luli keto fundit e fundit sikur ka zene ta heqe nga fjalor-axhenda e tij fjaline….hyjme ne zgjedhje pa Ramen …dhe sikur po na rikthen ne memorje te famshmen Cader qe u shoqerua me Mareveshjen e piset e tradhetare te 18 Majit…

Kur Sabit Brokaj e Baba Taku i jane versulur Agron Tufes si dikur ne vitet 50 krimineli Mehmet Shehu …Veriut antikomunist te Shqiperise ..

E pra kesisoj e per shume e shume te tjera…ai vend nuk behet KURRE e nuk mund te kete dot te neserme….ASNJEHERE…

Facebook Comments