Nga A.R.DOSTI

Ne prag te 16 Shkurtit …dites se ndarjes me te keqen e madhe..

Natyrisht shume gjera ..edhe pse koha ne dispozicion… nuk eshte fort e mjaftueshme … por gjithesesi e kam fjalen per neser e nese do te arrijme te fitojme ne shqiptaret e Shqiperia dhe jo politika e Partia…

Se pari do beja kontraten morale me popullin e vendin tim per te mos i zhgenjyer me si deri me sot.. e per te mos i lene rrugeve e shesheve duke komanduar e drejtuar nga zyra ne nje kohe qe ata jane gati per cdo lloj sakrifice per tu ndare perfundimisht me te keqen e tyre te madhe…

Do ndahesha njehere e mire duke paguar cdo lloj cmimi me te shkuaren e djeshme sketerre e kriminale te Shqiperise ..ku krimineleve te djeshem dhe pjellave te tyre te sotme do tu jepja ate qe meritojne…ndersa komunizmin si ideollogji , simbolet e tij e gjithcka tjeter qe lidhet me te do ti nxirrja jashte ligjit e paligjshmerine e tyre do tia sanksionoja edhe me Kushtetute …

Sepse kurren e kurres nuk mund te jetojne ne te njejtin vend e ne Paqe viktima me kriminelin, dhunuesi me te dhunuarin…..e kurre nuk mund te kete ne te njejten kohe edhe bashkevuajtes edhe bashkefajtore sic predikon Berisha apo kushdo tjeter…ka vetem vrases e te vrare dhe pike …

Do te beja spastrimin radikal te PD dhe do kerkoja te njejten gje edhe per opoziten e sotme shqiptare..

Do ndahesha njehere e mire nga ”opozitare ” falls te tipit Monika e Lalzit, Mehdiu i Gerdecit, Dulja i grekut, Idrizi i Parlamentit te Rames..K.Islami qe do na thyente kafkat…etj etj…

Nuk do beja pjese kurre ne te njejten parti opozitare me ata qe nuk meritojne te jene me ne PD e as pjese e Demokracise se vertete e te ndershme shqiptare pasi jane pjese e shkaterrimit te saj nder vite…ndaj kurre ne nje krah me Imamin, Jozin Patozin, Rrulin, Selamin, Topin, Boden…por edhe Ristanin, Gjanen, Bozdon, Kason, Pollon, T.Shehun etj …

Do vendosja drejtesi per te gjithe…duke futur ne burg te gjithe ata qe abuzuan me drejtesine ne kurriz te ketij vendi e ketij populli pa dallim ngjyre partiake e pa marre parasysh emrat e tyre si dhe do te riktheja prapa hekurave te gjithe kriminelet e liruar ne prag fushatash zgjedhese nga cdo lloj partie politike.,..

Do tu merrja pas denimit te ligjshem te tyre e te faktuar te gjithe abuzuesve te Shqiperise e shqiptareve qofshin keta politikane, biznesmene, gjyqtare, etj etj…te gjitha pasurite e gjithefarellojeshme vene me gjakun e shqiptareve e duke i vjedhur ata permes abuzimit me pushtetin…e do ja ktheja po ligjerisht vendit e popullit tim…

Do te riktheja shpresen e besimin e humbur tek PD e demokracia jo me fjale e parrula e as me fjalime e ture elektorale neper Shqiperi..por duke rikthyer ne te demokratet e vertete , ata qe i kane duart e dosjet e pastera e te pa bera pis me asgje as dje e as sot…

Duke ju dhene hapsiren e vendin qe ju takon patrioteve, nacionalisteve , monarkisteve, ballisteve , te persekutuarve te vertete politike te se djeshmes , dhe te gjitha shtresave te popullit qe aspirojne vertet e ndershmerisht per nje Shqiperi demokratike e nje komb dinjitoz shqiptar …

Fshatarin do ta beja te ndihej zot ne toke e ne prodhimin e vet.,.. femijen te enderronte ne qiellin e Atdheut te vet…rinine te kishte ideal e dashuri per gjakun prej nga rjedh …e pensionistin te lutej per te jetuar sa me gjate…

Atishqiptareve do tu a beja jeten ferr …dhe atyre qe i kane vene gure nen rrota kombit tim e qe kane lyer duart me gjak te pa fajshem shqiptari…nuk do t’ju a kurseja plumbin ballit e litarin pas qafe..edhe sikur e gjithe bota te ngrihej ne kembe e te me lutej ti falja…

Do te riktheja denimin me vdekje per te gjithe ata qe vrasin , vjedhin , grabisin , abuzojne ne kurriz te vendit e popullit fale pushtetit qe kane…marrin me qafe jete te pa fajshme njerezore thjesht prej instiktit te tyre antinjerezor, vrases e kriminal…perjashto rastet e vetembrojtjes se detyruar e faktuar ligjerisht… personale, familjare, te prones, biznesit, nderit, kombit etj…

Dhe kete do ta beja pa as me te voglin hezitim edhe sikur e gjithe Bota dhe Europa te me dilnin kundra sepse nisem gjithmone nga parimi i drejte qe… i zoti e di se ku i pikon catia…dhe vetem ai e di se si ta nxjerre gomarin nga balta…sepse jo cdo vend i botes eshte Shqiperi dhe se Shqiperia per shume kushte e aresye specifike te se djeshmes se saj komunisto-bolsheviko-diktatoriale por edhe te se sotmes se saj pseudo-demokratike… e neo-komuniste… nuk eshte njesoj si cdo vend tjeter i botes….

Asnje lloj kompromisi …kurre me PS, Rilindjet, e partite e tjera me orientim te majte e antikombetar kushdo qofshin ato….nderkohe qe LSI ..do ta linja te hante koken e vet se mjaft me deri tani hengri kokat e te tjereve…

Klasen e djeshme politike diktatorialo-komuniste …me aq sa te kisha ne dore e mundesi …pa as me te voglin hezitim do ta vija ne bangon e te akuzuarve dhe do ta denoja per krime kunder njerezimit ne kohe paqeje dhe per genocid kunder vendit e popullit tim ….ndersa klasen politike te pas 90…do ta nxirrja forcerisht nga skena pasi u be vazhduese besnike e se djeshmes komuniste edhe pse tashme me forma e menyra te tjera te sofistikuara e te mveshura poshtersisht me para fjalen”demokraci”..duke vrare e perzene nga Atdheu i tyre gati gjysmen e popullsise se Shqiperise…

Heronjte e rreme dhe deformuesit e historise se vendit tim do ti zbrisja nga piedestalet fallse…e do tu hiqja cdo lloj dekorate e titull nderi qe mbajne padrejtesisht [Diktatorit te parit ]…e ne vend te tyre do hipja e do ngjisja Heronjte e vertete te ketij kombi ata qe me pushke e pene e me jeten e gjakun e tyre u flijuan e u sakrifikuan per kete komb e kete popull…

Do abrogoja ligjin 7501 e du ju ktheja ndershmerisht e ligjerisht pronat pronareve te vertete e legjitime te tyre …dhe do te c’pronesoja abuzuesit e te gjitha kategorive e vecmas edhe ata qe u bene pronare nga partite politike e lideret e tyre pas 90.. ne tokat e pronat e tjeterkujt.,,,,.

Do ti jepja me pune e vepra e jo me fjale e fjalime vendit e popullit tim besim e siguri tek e nesermja ..duke u mbeshtetur ne 5 kollona kryesore Drejtesi, Arsimim, Shendetesi, Ekonomi e Rend ..

Protesten popullore do ta nisja te Enjten..duke rethuar Parlamentin e duke mos lejuar te hyjne me ne ate kuvend te Shqiperise banditet, neo-komunistet, kriminelet e antishqiptaret . e Rames dhe Rucit me shoke….e me pas te njejten gje do beja duke rethuar Kryeministrine e duke mos lejuar qe ne ato zyra te popullit te hyjne ata qe ja kane shpene ketij populli thiken ne palce…duke i vjedhur edhe qindarken e fundit te bukes se gojes…e as tradhetaret e antishqiptaret e deklaruar B.Haxhiu, Fuga e co.///

Do te varja te paret ne mes te Tiranes pa mu dridhur dora fare qelbesirat e kerrmat e llojit Spiropali e Taulant Balla …

Dhune me te dhunshmit nese lipset nje gje e tille dhe Paqe me te paqtet per te miren e atij vendi e te atij populli…

Ndarjen nga politika e djeshme dritshkurter dhe e karrigeve , nga politika ne favor te partise e kunder Shqiperise …daljen pertej asaj c’ka kane bere deri me sot te gjithe ata qe kemi patur mbi krye… duke nisur qe me Nanon e Berishen por edhe me Majkon, Meten e sidomos Ramen…

Ridimensionim total te politikes se jashteme te Shqiperise duke qendruar shume kujdesshem ne linjen e BE por pa u bere vegel e mashe e tyre ne dem te interesave kombetare tonat…si dhe te hapur , besimplote, korrekt e serioze me aleatin e partnerin tone politiko-strategjik e historik SHBA-te…

Te barabarte, dinjitoze, me integritet e personalitet kombetar ne cfaredo lloj maredhenie me fqinjet tane duke ju pergjigjur cdo lloji forme e politike te tyre ndaj nesh me te njejten gjuhe e me te njejten monedhe duke vene ceshtjen tone kombetare , Shqiperine , Kosoven , Camerine e shqiptaret kudo qe jetojne , punojne e frymojne mbi te gjitha…

Investime kombetare e nderkombetare…hapje vendesh pune, ndalimin e ikjeve masive e te pa shpresa nga Shqiperia jo me fjale por me vepra duke rikthyer besimin e shpresen se ai vend mund e do te behet se pari nga ne vete shqiptaret e pa i mbajtur syte as nga qielli , as nga bota e as nga zoti…sepse Shqiperia jone e shtrenjte te dashur bashkekombasit e mij ka resurse e pasuri kombetare tokesore e nentokesore, ujore , agro-kulturale , turistike , intelektuale etj etj aq sa nuk ju a merr mendja por ngaqe me to eshte abuzuar si ne asnje vend tjeter te botes…gjendja eshte kjo qe eshte sot…katastrofike e mjerane…

Te gjithe per Shqiperine e jo per Partine… te gjithe per te ardhmen e femijeve , niperve e mbesave tona ne Dheun tone e te te pareve tane……e jo per boten e dynjane… e as per kodoshet politike qe na cuan ne buze te gremines….

Shqiperia do te behet se s’ben e do te jete e jona dhe jo e Maskarenjve…

Facebook Comments