Nga Erl KODRA

1. Media nuk ka, por ka Sherbime Speciale Mediatike. Dmth ka “media” per nga forma tradicionale, si gazeta, televizione dhe radio, por ato te gjitha jane te pushtuara nga Kryeministri, jo nga Qeveria, jo nga Partia Socialiste, por nga Kryesministri. Sepse sot Kryeministri eshte gjithcka. Ai eshte Lideri i Gjithckaje qe gjallon ne Republiken e Shqiperise. Te tjere nuk ka, jane asgje edhe nese jane, sepse ai te asgjeson me batuta, me nje fjale, me nje shprehje, me nje sharje, me nje fyerje, sidomos me fyerje, te cilat i zoteron me mire se cdo njeri i gjalle qe ka egzistuar deri me sot ne Planetin Toke.

2. Ne te vertete eshte GazetaTema, GezetaDita, GazetaShqiptare, BalkanWeb, Shqiptarja.com, Panorama, GazetaSkuthi, GazetaShpifja, GazetaHalja, GazetaRrena dhe GazetaTerrori, te cilat jane kthyer ne fabrika propogande te Kryeministrit. Egziston edhe EdiRamaTv, TopChannel, Klan, VizionPlus, News24, A1Report, TopNews, ABCNews, KlanKosova, TvPalla, TvMalli, TvKanabisi, TvShpifsi etj etj, por te gjitha jane kthyer ne Labaratore te Specializuara per te manipuluar popullin e tromaksur, te varfer dhe te mjere. I mjere pertej cdo perfytyrimi.

3. Egzistojne edhe gazetaret dhe opinionistet e famshem ElisaSpiropali, LorencVangjeli, SpartakNgjela, MucNano, SajmeQorri, EduardZaloshnja, MeroBazeGelbaza, HenryCiliUniversitetiEuropian, LaliEriFikuBashkiaTirane, SokolBalla, TaulantBalla, ErionBrace, EndriFugaGebelsi, BedriIslami, IzetHaxhia, FatosKlosi, MentorNazarko, BenBlushi, GjergjBojaxhiu, BatonHaxhiDurrsaku, MultiFuksi, BudallFresku, SumLepirsi, KondraPedali, CarBollino, ecetera, ecetera.

4. Egziston edhe Likja&Mona360grade.al. Sigurisht, Likja&Mona kane shume media te tjera te mbuluara me kashte kamuflazhi, por qellimi i tyre eshte afatgjate. Ato punojne si viruset e fshehura, me Qetesi dhe Dashuri.

5. Te gjithe se bashku punojne per nje qellim, te bashkuar, te unifikuar, te patriotizuar dhe te rilindur, te gatshem te shqyejn dhe ta grijne copa copa cdo molekule dhe qelize mendimi qe egziston kunder Kryministrit Shqiptar, Prijsit tone FameMadh dhe LideritGlobal EdiRama.

6. Keta MendimtareFamemedhenj, te paarritshem ne arsyetimet e tyre, meqense mendimet i kane te larta dhe nuk kuptohen mire nga shumica e shqiptarve, kane marre nje manual perpunimi nga EndriFugaGebelsi te cilin e zbatojne pike per pike, me nenshtrim dhe vetmohim te pashoq, ne menyre qe Lideri Suprem i Shqiperise te vazhdoje Projektin per Eleminimin e Opozites Shqiptare.

7. Njerez te parendesishem si Fatos Lubonja, ish burgaxhi (politik) dhe i rrjedhur vazhdon te denigrohet sepse ka gjetur diagnozen e Liderit Siperor. Po ashtu, ky birbo gjithmone i thote gjerat hapur dhe pa ekuivok, prandaj ai duhet eleminuar dhe ndikimi i tij duhet minimizuar me cdo kusht.

8. Kjo eshte nje pasqyre e shkurter e gjendjes se Medias ne Shqiperi. Sigurisht, ka edhe pena te tjera te respektuara, gazetar dhe gazetare, profesionist te fushave te ndryshme, njerez plot integritet, por per fat te keq, asnje prej ketyre nuk ka hapesiren e nevojshme ne Mediat Tradicionale. Ata egzistojne, por jane vetem online ne ndonje portal apo ne Facebook-un e MarkZuckerberg-ut.

Ps.
Ky eshte nje Raport Sekret i OSBE. Burimi eshte autentik, megjithse shume prej jush e dini se kjo eshte e verteta. Prandaj ju lutem, shperndajeni sa me shume, qe e verteta sipas ketij Raporti te mos jete me sekret i kesaj Organizate Boterore. Raporti eshte vetem nje permbledhje e shkurter, e shkruar ne nje kopje te vetme. Raporti i Plote Sekret mbetet akoma sekret shteterore dhe nuk mund te zbulohet kaq kollaj.

Arrestimi i Kastriot Myftaraj nuk eshte pjese e ketij Raporti, sepse ai eshte liruar me urdher te Prokurorise.

Facebook Comments