Reagim personal….

Nga Adriatik R.DOSTI

Muci ose Muti sikurse une kam kohe qe e therras per shkurt i njohur prej kohesh si nje antiqytetar i pa ndreqshem e primitiv ..si nje provincial herezit por edhe si nje filo-serb e antishqiptar i terbuar ”ka tronditur sot ”opinionin publik shqiptar brenda e jashte kufijve te Shqiperise tek analizon Shqiponjat e Granit Xhakes e Xherdan Shaqirit pas festimit te golave te tyre ne fitoren 2-1 te Zvicres ndaj Serbise ne Boterorin Russia 2018..

…Dhe aspak rastesisht ne balle te saj kete shkrim..leter-kembim me kolegun e tij serb….ka zgjedhur ta botoje e para gazeta Tema e Meros…”baxhanakut” antishqiptar te Mut Nanos…

Permes nje letre publike qe ai i drejtoon kolegut te tij serb Zoran Panovic,,,Muti prej Corovode..vjell helm e vrer si kurre me pare ndaj shqiptareve dhe simbolit te tyre kombetar dhe merr ne mbrojtje Tre Gishtat e barbareve dhe krimineleve te Sheshelit, Mlladicit , Karaxhixhit e Milloshevicit me shoke..

Primitive e renegate i quan Muti i Corovodes djemte tane Granitin e Xherdanin….dhe te sjellshem e qytetare te civilizuar etiketon te gjithe ata qe ju kundervune menyres se tyre te te festuarit me simbolin e Shqiponjes ne suksesin kunder Serbise…

Muti i Corovodes shkon edhe me larg ne mllefin e urrejtjen e tij makabre ndaj te gjithe atyre qe nuk e duan Serbine e gjakut te tij ..tek shan, fyen e perbuz edhe trajnerin Petkovic me origjine kroato-boshnjake por edhe dy-tre lojtare te tjere te Zvicres te tille si Seferovic , Dermic etj .. qe edhe pse mbiemrat e tyre mbarojne me IC…atij i vjen plasja qe jane kroate, slllovene apo boshnjake e jo serbe sikurse do deshiironte te ishin…

C’nuk ka thene kopili serb prej Corovode per simbolin tone kombetar ..s’ka lene forme e menyre te poshter mllefi e urrrejtje pa shprehur ndaj djemve tane te Kosoves martire .. e nuk ka reshtur se marri ne mbrojtje ..Serbine e serbet ”e gjore” qe shqiptaret koke forte, primitive e provokatore na i paskan lenduar e ofenduar kaq fort e ligsht…

Deri edhe me prinderit e futbollisteve kosovare te Zvicres , te cilet ishin te burgosur e te torturuar prej regjimit xhelat serb …eshte marre muti i Corovodes …duke hedhur jo pak balte edhe kunder tyre..qe sipas tij nuk i jane mirenjohes Serbise e Zvicres…

Edhe pse gazeta me e madhe zvicerane e sotme ..e se Martes se 3 korrikut 2018 ne prag ndeshjen me Suedine del me titull ne gjuhen shqipe Hajde Zvicer..ne nder e respekt te kontributit te futbollisteve shqiptare ne formacionin helvetik….

..Edhe pse sot kunder Suedise mendohet qe shiritin e kapitenit te ekipit kombetar zviceran ta mbaje nje futbollist i tyre me origjine e gjak shqiptar…..asgje prej ketyre nuk i hyn ne sy Antishqiptarit te terbuar sysh e mendsh.. ..Mut Nano

Ndaj Muti i Corovodes ka kohe qe eshte me Barre o vellezerit e motrat e mija shqiptare..

Po , po ka mbetur shtatzene para do kohe gjate nje vizite te tij kortezie tek kolegu i tij ne Beograd..ne te njejtin qytet-kryeqytet ku zakonisht shkerdhehen [ ju kerkoj teper ndjese per fjalorin te gjitheve ] te gjithe ata qe jane antishqiptare te terbuar e me pas marrin rruget e arratise neper bote …per te lindur pjellen e tyre kopile e Bastarde..

Do ti lutesha mikut tim te mire , te nderuar e te respektuar Dr., Halim Kosoves qe ta ndihte sadopak Mut Nanon qe te lindte sa me pare te jete e mundur ..sepse eshte pertej muajit te tij te 9 te barres serbo-bandite ..

Te linde sa me pare te jete e mundur e te shpetoj nga ky hall e siklet i madh qe ka kohe qe e ka zene….sepse kjo kodosh barre serbe e tij qenka e shoqeruar dhe e mbushur plot mllef e urrejtje , plot vrer e ligesi te pa shoqe….

Ne mos lindte ne Corovode [ ne Tirane jo e jo se do na qelbte qytetin e krenarise sone kombetare ] ..ju lutem dr. Kosova rekomandojeni te pjelle me kembe hapur e bythen perpjete diku andej nga Beogradi a Nishi i tij ..aty ku edhe u ngjiz…

Pftuuu rrace e ndyre dhe pjelle bastarde …..

Monstra e vemje te peshtira si ty sic thote nje fjale e hershme e jona, e ne shqiptareve….duhen vrare me buke ne goje…

Facebook Comments