Nga Jamarbër MALTEZI

Nje njeri i afert i imi me pyeti a te kthehet ne Shqiperi apo te beje çmos si emigrant. I thashe qe po te nis lajmet kryesore te 30 oreve te fundit dhe pastaj vendos. 15 Lajmet e Dites:
1. Nga 40 grupe qe deklaroi kur u be minister, sot numerohen 52 grupe kriminale!
2. Aeroportit te Kukesit i mbin bari
3. Audiopergjimi i vellait te Xhafajt – Italia ende pa pergjigje, Rama genjeu, Prokuroria nuk vepron
4. Bejtja keshillon Ambasadoren e re te Amerikes te mos korruptohet nga qeveria dhe mos korruptoje drejtesine
5. Basha thumbon Ambasadoret: Ata qe thone “bashkepunoni dhe puthuni” jane aut fare
6. Hungaria dhuratë Malit të Zi 25 km gardh kufitar me Shqipërinë
7. Mbytet ne Pogradec turisti i 9 per kete sezon turistik
8. Ne marrveshjen Shqiperi-Greqi do hiqen termat “Cameri” dhe “Epir i Veriut” nga tekstet shkollore te dy vendeve
9. C’siklet ka Rama qe nxiton te beje ekspertin dhe prokurorin per vrasjen e shoferit te Xhafajt?
10. Gjermania na merr 4500 infermiere, presidenti i shoqates ngre alarmin: Nese ikin te gjithe me kete ritem …
11. Tritol baneses se policit ne Fushe-Kruje
12. Vandalizmi, Veliaj si sekser dhe aktoret si pronare trualli
13. Kazma kunder historise te kthehet ne kazme kunder vetvetes
14. Rifillojne parcelat me kanabis ne Vlore
15. Ishin 5 kushte ne 2016, tani ne 2018 u bene 13 dhe ne fund te 2019 do shihet nese jane plotesuar
DHE KA MBI 7 MUAJ QE KEMI SFIDUAR QEVERINE NE DEBAT PUBLIK PER VJEDHJEN 178 MILIONE EUROSHE ME 3 INCENERATORE POR QEVERIA NUK PRANON DEBAT PUBLIK DHE AS MEDIAT NUK NDIHEN. PROKURORIA DHE DREQTESIA KANE IKUR NE DREJTIM TE PADITUR

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here