Nga Eduart NDOCAJ

E ndjej detyrim moral dhe qytetare jo veq une por kushdo qe shikon kete katastrofe mjedisore te vazhdojme te shkruajme e te postojme pamje makabre ne mjedis ku me dashje dhe vetedije po helmojme femijet tane familjaret, popullin madje edhe turistet qe vine te pushijne per pak kohe ne bregdetin e Shengjinit. Te nderuar vellezer e motra bashkeqytetare te mi te ngrihemi sa nuk eshte vone te marrim fatet e femijeve tan ne dore se teritorit te rrethit tone ( Lezhes) po i vidhet çdo pellembe toke e po i helmohet çdo qelize pra eshte ne doren tuaj ti mbajme keta drejtues te deformuar apo ti flakim ne keta plehera qe po digjen vend e pa vend ne çdo cep te teritorit te majte e te djathte duhet te reagojme me force dhe te marrim pergjegjesi ju shkruajta me dhimbje nga qe jam njeri prej jush pavaresisht se femijet e mi dhe familja ime jeton larg nga kjo katastrofe per e ndjeva detyrim sepse kam vendosur me koeshience te plote qe neser te kthehem te jetoj e drejtoj pse jo bashke me ju e te marrim vendime per te dale nga kjo baterdi ku jemi zhytur . Me respekt Eduart Ndocaj

Facebook Comments